Суд виправдав керівника райархітектури, який вимагав у забудовника $4200 за оформлення будівельних паспортів
15.06.2023   //   53 Переглядів

Тернопільський міськрайонний суд виправдав колишнього начальника відділу містобудування та архітектури Тернопільської районної державної адміністрації Юрія С. у вимаганні та отриманні хабара за швидке оформлення будівельних паспортів від підприємця.

Про це пише Зоряна Яремишин у «Zaxid.net» з посиланням на вирок суду від 29 травня.

Підприємець планував на території с. Івачів Долішній збудувати сім котеджів, а пізніше продати їх. Для початку будівництва забудовнику необхідно було отримати усі дозвільні документи, а також будівельні паспорти.

Тернополянин в середині листопада 2019 р. звернувся у відділ містобудування та архітектури Тернопільської райдержадміністрації. Начальник даного відділу запросив підприємця до свого кабінету і повідомив, що за отримання будівельного паспорту необхідно заплатити 600 доларів США за кожний будинок. В загальному на 7 будинків почав вимагати 4200 доларів хабара. Підприємець погодився принести першу частину коштів. І за кілка днів передав 1500 доларів чиновнику.

«Близько 15:00 2 грудня 2019 року обвинувачений, перебуваючи на сходовій клітці, біля службового кабінету, отримав 1500 доларів США від підприємця за видачу будівельних паспортів на будинки у с. Івачів Долішній», – повідомляється у вироку Тернопільського міськрайонного суду. Після того, що затримали правоохоронці, провели у кабінет, де здійснили обшуки.

В суді колишній чиновник свою вину не визнав і додав, що кошти підприємець мав заплатити не йому, а його знайомому архітектору за розроблення робочого проекту на кожен будинок. А оскільки архітектор не зміг сам забрати завдаток, то 1500 доларів забудовник передав через чиновника. Під час засідання Юрій С. зазначив, що до нього підійшов чоловік попросив допомогти знайти архітектора та пришвидшити видачу будівельних паспортів.

«На дане прохання, обвинувачений пояснив, що потрібно у ЦНАП подати пакет документів, після чого отримати дозвіл на будівництво. Також він зателефонував до знайомого архітектора, звів його з підприємцем і вони домовилися про виготовлення робочого проекту. Після чого забудовник намагався ще декілька разів зустрітися з обвинуваченим, однак останній хворів та відмовив у зустрічі, при цьому пояснював, що будівельний паспорт видається безкоштовно, а стосовно проєкту, то ціна є договірна та обумовлюється безпосередньо з архітектором. Чиновнику стало відомо, що за проектну документацію вони домовились між собою про вартість $600 за один котедж, тобто за 7 котеджів мав заплатити 4200 доларів США», – йдеться e вироку суду.

Суддя Валентин Ломаків вирішив визнати невинуватим Юрія С. за недоведеністю, що в його діях є склад кримінального правопорушення.

Від «Наших грошей»

Мова йде про Юрія Савка.

Залиште відповідь