Черкаські освітяни вчергове задерли вартість м’яса до нового рекорду
27.03.2024   //   205 Переглядів

18 березня чиновники Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради внесли чергові зміни до договору про закупівлю м’яса, який уже встиг обернутися низкою скандалів раніше. Цього разу посадовці мерії збільшили вартість товару. Йдеться про ціну на яловичину, яка купується для дошкільних закладів міста.

Відповідно до оприлюдненого у системі “Прозоро” додатку до договору, за згодою сторін вартість яловичини зросла з 299 гривень за кілограм до 325 гривень за кілограм. Чиновники планують придбати 18,5 тонн м’яса, заплативши за нього понад 6,5 млн гривень. Зазначимо, що вартість інших позицій договору не змінилася. Зокрема, скандальне куряче філе, яке на початку укладання угоди коштувало 220 гривень за кілограм, зараз коштуватиме 199 гривень за кілограм. Зниження вартості філе відбулося після публікації інформації у засобах масової інформації.

Водночас зростання вартості яловичини (лопатки) відбулося на підставі довідки, отриманої постачальником від Торгово-промислової палати ще на початку березня. Сама ж довідка у системі не оприлюднена. Договір зі сторони замовника підписав директор департаменту Богдан Бєлов, а від постачальника, ТОВ “Каштан-плюс”, його директор Іван Запорожець. Наразі він є і власником компанії, яка протягом багатьох років є гегемоном на ринку постачання продуктів харчування до дошкільних закладів міста.

Раніше фірма неодноразово фігурувала у скандалах, пов’язаних і з якістю продукції, і з її ціною. У кулуарах місцевої ради компанію нині афілюють із колишнім посадовцем місцевої мерії Олександром Барабохою, який протягом багатьох років очолював Єдиний тендерний комітет у структурі Черкаської міської ради, котрий функціонував, попри вимоги закупівельного законодавства. Після звільнення з посади чиновник фактично сконцентрувався на бізнесовій діяльності, зокрема пов’язаній і з товариством “Каштан-плюс”.

Згідно з інформацією із системи “Прозорро”, вартість яловичини для черкаських школярів є рекордною в Україні. У відомих торгівельних мережах подібний продукт можна віднайти за ціною 270-280 гривень за кілограм. Водночас інші замовники в Україні купують цей продукт дешевше для потреб дошкільних закладів. Зокрема, на Львівщині яловичина коштуватиме 250 гривень за кілограм, у Києві – 270 гривень за кілограм, на Хмельниччині – 260 гривень. Зазначимо, що жоден із перелічених замовників, як і багато інших, у цей період вартість продукції не піднімав. 

Залиште відповідь