У невеликому селі на Черкащині хочуть збудувати найкоштовніше укриття в області
26.03.2024   //   268 Переглядів

У невеликому селі на Черкащині планують збудувати найкоштовніше укриття регіону, яке оцінили у понад 60 млн гривень. З’явитися воно може на території місцевого ліцею, де на сьогодні навчаються менше сотні учнів. Відповідна інформація міститься на порталі “Прозорро”.

Відповідно до опублікованого оголошення, відділ освіти, культури, молоді та спорту Бобрицької сільської ради колишнього Канівського, а нині Черкаського району, планує до кінця 2025 року збудувати протирадіаційне укриття, розраховане на 200 осіб. Очікувана вартість робіт складає 63 млн гривень. Торги були оголошені 20 березня і вже за тиждень, 28 березня, завершується етап подання пропозицій. Відповідно потенційні учасники мають лише 5 робочих днів на підготовку власних пропозицій для участі у торгах, що вважається малим терміном для підготовки подібної документації, пов`язаної із будівництвом. Разом з тим наразі будь-які зауваження чи заперечення потенційних учасників торгів відсутні.

Кошторисною документації торгів передбачено, окрім облаштування безпосередньо укриття на 200 осіб із роздільними секціями для учнів різних класів, вбиралень та спальних місць, також і облаштування та благоустрій території закладу та облаштування спортивного майданчика й міні-футбольного поля. 

У річному плані закупівель замовника відображено, що робити мають бути фактично виконані майже повністю за кошти державного бюджету. Водночас у коментарі представники Черкаської обласної військової адміністрації повідомили, що нині ця сума не підкріплена жодними рішеннями:

У цьому випадку наразі не йдеться про фінансове підкріплення ні коштами обласного бюджету, ні державного. Порядку розподілу коштів державної освітньої субвенції на укриття у 2025 році Кабінет міністрів ще не затвердив. Окрім того, в минулому році в порядку використання було вказано, що проект має бути реалізовано до кінця поточного року, а у зазначеному тендері будівництво розраховано на два роки“, – повідомили в ОВА.

Відповідно до інформації профільних ресурсів, у Бобрицькому ліцеї нині навчається менше сотні учнів, водночас він розрахований на 360 школярів. У самому селі Бобриця, відповідно до інформації на сайті громади, мешкає 817 жителів, втім на яку дату актуальна ця інформація – невідомо. Зазначимо також, що загальний бюджет громади на 2024 рік складає 64 млн гривень, з яких 20 млн іде на утримання апарату місцевих чиновників, а ще 34 млн на утримання мережі закладів освіти, культури та спорту, до яких, зокрема, входить і Бобрицький ліцей. 

Вартість виготовлення проєктної документації можливого майбутнього будівництва склала трохи більше 1 млн гривень. Ці роботи для місцевих освітян виконало київське товариство “Всеукраїнський центр державно-приватного партнерства”. Станом на сьогодні на порталі Є-дата відсутня інформація про те, що замовник розрахувався із проєктантами та оплатив йому передбачені проєктом кошти. 

Це не тендер на закупівлю послуг, це тендер на очікувану вартість, не путайте грішне з праведним. Ми будемо шукати грошей. Я не привикла говорити про це, коли ще воно нічого не зроблено“, – зазначила у коментарі очільниця місцевої громади Олена Штефан.

Вона розповіла, що нині під потреби укриття облаштували овочесховище, що дозволяє проводити навчання у змішаному форматі. Також чиновниця повідомила, чому не розглядали дешевший варіант облаштування укриття, як це роблять у інших подібних за розміром громадах:

Я надію на удачу“,  – зазначила вона.

Зазначимо, що віднайти більш дорогі проєкти будівництва укриттів у Черкаській області нам не вдалося. Зокрема, найкоштовніше укриття на території міста Черкас може обійтися у трохи менше 23 млн гривень. Його теж планують будувати на території однієї із шкіл обласного центру.

 

Залиште відповідь