Суд призначив 6 років позбавлення волі директору школи за розтрату 109 тисяч, який фіктивно влаштував двох людей на роботу
22.05.2023   //   61 Переглядів

Пирятинський районний суд Полтавської області визнав винуватим директора Новомартиновицької загальноосвітньої школи Ігоря Зубенка у розтраті майна, зловживаючи службовим становищем, і призначив йому 6 років позбавлення волі та 2 роки заборони обіймати керівні посади. На суді Зубенко провини не визнав й може оскаржити вирок до середини червня.

Про це пише Ольга Гриненко у виданні «Полтавщина» з посиланням на вирок суду від 15 травня.

Провадження щодо Ігоря Зубенка розпочали у 2019 році: йому інкримінували привласнення 109 тисяч гривень з вересня 2012-го по листопад 2017 року.

За версією слідства, обвинувачений фіктивно працевлаштував двох людей на посаду завгоспа Новомартиновицької школи. На цю роботу він оформлював чоловіка прибиральниці навчального закладу та дружину сторожа: обоє на роботі не з’являлися й відали свої банківські карти для нарахування зарплат Ігорю Зубенку, який заповнював їх табелі обліку робочого часу та витрачав заробітні плати на власний розсуд.

На суді Зубенко своєї провини не визнав та просив виправдати його. Директор школи розповів, що гроші витрачав на робочі поїздки до відділу освіти Пирятинської райдержадміністрації та перевезення учнів на конкурси й олімпіади. Також оплачував ремонтні роботи у школі та сплату штрафів за відсутність пожежної сигналізації у навчальному закладі. Обвинувачений розповів: у селищі Ладан Чернігівської області, де він виріс, розраховувався карткою завгоспа, купуючи продукти для школи.

Однак під час розгляду кримінальної справи суд не встановив пом’якшувальні обставини та вирішив, що сторона обвинувачення надала обґрунтовані докази розтрати грошей з районного бюджету директором Новомартиновицької ЗОШ.

Крім позбавлення волі на 6 років та дворічної заборони обіймати керівні посади, суддя ухвалив стягнути з Ігоря Зубенка 83 тисячі гривень на користь Лубенської районної військової адміністрації та 14 тисяч гривень судових витрат на проведення експертиз.

Залиште відповідь