Кабмін створює лісового монополіста під людину Юрушева. Як це допоможе заробити тестю «слуги народу»?
09.08.2022   //   68 Переглядів

Очільником ДП «Ліси України», до якого уряд планує передати всі активи державних лісгоспів, має стати заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко.

Про це пише телеграм-канал «Монополіст» із посиланням на інформацію учасників ринку.

Посаду в Міндовкілля Власенко отримав в червні 2022 року. До цього, ще в уряді Олексія Гончарука півроку працював заступником голови Держлісагентства. Саме за його роботи на цій посаді ЗМІ знайшли у його власності 20 ділянок елітної землі на Київщині, придбані в червні 2018 року.

Перед призначенням в уряд Шмигаля Власенко був радником міністра довкілля.

За даними «Монополіста», призначення Власенка в уряд лобіював Леонід Юрушев, якому належить Коростенський завод МДФ на Житомирщині – найбільше в Україні підприємство  такого профіля. А також великий лісопильний комплекс «Українська холдингова лісопильна компанія» (також Коростень), яка щорічно може переробляти 600 тис куб м ділової деревини. Але для таких потужностей потрібно чимало сировини.  І саме їх має дати новий державний монополіст – «Ліси України».

Олександр Скічко і Леонід Юрушев

Юрушев – тесть екс-нардепа від «Слуга народу» та екс-керівника Черкаської ОДА Олександра Скічка. Бізнесмен хоче продати свій бізнес з переробки деревини. А для високої капіталізації потрібні великі та стабільні джерела сировини.

Наразі деревина має продаватися через аукціон, а це конкуренція і висока ціна. Тому з’явилася ідея створити ДП, яке візьме під контроль всі ліси і, після корпоратизації, буде здавати їх в оренду. Таким чином можна обійти аукціони і позбутися конкуренції.

«Тепер керівники лісгоспів розповідають, що процес створення ДП «Ліси України» рухається і деяким з них пропонують «скинутись», аби їх залишили керувати своїми підрозділами у майбутньому ДП. Розповідають, що координацією займаються народний депутат від «Слуги народу» Олександр Аліксійчук та його колишній колега за фракцією Роман Іванісов. Обидва походять з Рівненської області та мають там бізнес-інтереси», – написав «Монополіст».

Прізвища непокірних керівників лісгоспів передаються до Міндовкілля на звільнення.

«Юрушев не вперше використовує політиків для лобіювання. Деревообробний бізнес він побудував після зняття податків на імпорт деревообробного обладнання, а також встановлення обмежень на експорт необробленої деревини. Це відбувалося за урядів Арсенія Яценюка та Володимира Гройсмана», – вказує «Монополіст».

 

Залиште відповідь