Суд повернув фірмі 6 гектарів рекреаційних земель, які вона самовільно забудувала
20.02.2016   //   257 Переглядів

Апеляційний суд відмінив рішення суду першої інстанції та залишив у власності ПП «Композит» земельну ділянку площею 6 га.

Про це йдеться у постанові Харківського апеляційного господарського суду від 3 лютого 2016 року.

В 2005 році фірма орендувала на 50 років земельну ділянку на території Мартівської сільської ради Печенізького району Харківської області. Ділянка знаходилася у лісистій місцевості на березі Печеніжського водосховища і раніше належала Чугуєво-Бабчанського держлісгоспу. Після отримання землі в оренду її цільове призначення було змінено з земель лісового фонду на землі рекреаційного призначення. Тут планувалося створити базу відпочинку.

В 2014 році Чугуївська міжрайонна прокуратура провела перевірку законності використання цієї землі.

За результатами обстеження земельної ділянки спеціалістом Державної інспекції сільського господарства в Харківській області встановлено, що на земельній ділянці прибережної захисної смуги Печенізького водосховища, яку використовує ПП «Композит», розташовані будівлі, пірси, альтанки та інші будівлі, а сама ділянка огороджена металевим парканом. В той час, Земельний кодекс забороняє на березі водосховища будівництво ближче 100 метрів до води.

За думкою прокуратури, фірма порушила вимоги договору оренди.

Приватники оскаржили у суді законність проведення перевірки державною інспекцією сільського господарства. Однак, не оскаржували сам факт порушень, зокрема, встановлення огорожі. Крім того, фірма не заперечувала факт будівництва на цій ділянці, хоча договір оренди забороняє будь-яке будівництво у прибережній захисній смузі Печенізького водосховища.

В 2015 році прокуратура звернулася до суду з вимогою розірвати договір оренди і суд цей позовзадовольнив та повернув земельну ділянку Печеніжській РГА. Але в апеляційному суді колегія суддів прийняла до уваги, що перевірка прокуратурою була проведення з численними порушеннями. Крім того, колегія суддів вказала, що прокуратура не описала характеристики й не порахувала кількість об’єктів, які знаходяться у захисній смузі.

Тож, акт обстеження ділянки був визнано судом недійсним і задовольнив апеляцію ПП «Композит».

Головуючим суддею був Микола Черленяк, який має чотирьохкімнатну квартиру в елітному комплексі «Садова Гірка».

Засновником ПП «Композит» є Юрій Непокритий. Керівником та підписантом підприємства вказано Сергія Пелиха. Бізнес-партнеркою Непокритого по ПП «Дивізіон найкращих яхт» є Марія Перегудова. Це підприємство як і ПП «Композит» розташоване у селі Мартове Печенізького району. На Марію Перегудова з 2006 року мешкала в одній квартирі з Дмитром Перегудовим – екс-очільником «Укроборонпрому» та «Укрспецекспорту» за часів президентства Віктора Януковича. Саме на Марію раніше переписала бізнес сім’я Перегудових.

Про власників рекреаційних земель на території Харківської області читайте тут

1 коментар to “Суд повернув фірмі 6 гектарів рекреаційних земель, які вона самовільно забудувала”
  • судью на мыло!
    23.02.2016 - Відповіcти

    Всех судей на мыло!

Залиште відповідь