У Черкасах закупили “золотий” хек
11.02.2024   //   191 Переглядів

Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, підписавши угоду на постачання мороженого хека, встановив черговий ціновий рекорд вартості продукту в Україні. Згодом ціну знизили, втім вона все одно суттєво вища за левову частину аналогічних замовників в Україні.

Відповідна інформація міститься в системі “Прозорро”.

За результатом відкритих торгів, участь у яких за традицією взяв лише один учасник – департамент освіти та гуманітарної політики, підписав угоду на постачання 59 тонн хека мороженого без голови до 51 дитсадка Черкас із товариством “Торговий дім “Ходак”.

Первісна вартість пропозиції товариства склала 178 гривень за кілограм, що є абсолютним рекордом для України. Проаналізувавши понад 30 закупівель аналогічного продукту за схожий період, нам не вдалося знайти більш коштовної пропозиції.

Водночас у день підписання угоди департамент за згодою сторін знизив вартість кілограма продукту до 168 гривень. Але це також суттєво вище за більшість проаналізованих нами закупівель, що існували наприкінці січня та початок лютого 2024 року та стосувалися постачальників цього продукту до дитсадків різних регіонів України, зокрема прифронтових.

Так у місті Городок на Хмельниччині освітяни придбали хек за 119 гривень за кілограм, на Вінниччині його купували за 150 гривень, а у прифронтовому Слов’янську на Донеччині за 161 гривню. 

Зазначимо, що лідером рейтингу з невеликим відривом є Первомайськ на Миколаївщині. Їхня ціна – 171 гривня за кілограм хека. Раніше повідомляли, що очільник цієї громади отримує найвищу заробітну плату в Україні. На другому місці цього рейтингу був міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Раніше чиновники департаменту освіти та гуманітарної освіти Черкас вже потрапляли у скандал через вартість закупленого ними курячого філе. З ціною у 220 гривень вони тоді також встановили рекорд вартості і після медійного скандалу зменшили ціну до 200 гривень, що за аналогією із теперішньою вартістю хека також суттєво вище вартості продукту в інших областях країни. 

Зазначимо, що директором департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради є Богдан Бєлов. Товариство “Торговий дім “Ходак” належить родині місцевих підприємців Ходаків. У їхньому активі нині 83 угоди з департаментом освіти та гуманітарної політики на 80 млн гривень. Це підприємство входить до обмеженої групи компаній, які постачають продукти харчування на замовлення черкаських освітян. 

Залиште відповідь