Черкаська лікарня переплатила за китайське обладання від українців з Польщі
29.01.2024   //   178 Переглядів

Наприкінці 2023 року черкаський комунальний заклад “Консультативно-діагностична клініка” уклав низку угод на придбання коштовного реабілітаційного обладнання від маловідомого польського бренду “VIZION”. Придбані товари схожі на китайські аналоги за суттєво меншою ціною. У керівництві польської компанії – українці.

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”.

Загальна вартість придбаного товару складає майже 28,5 млн гривень. Його постачання буде здійснювати київська компанія “Проммед технолоджі”, зареєстрована нині на Богдана Васютинського. Згідно з укладеними договорами, компанія планувала  поставити до кінця 2023 року 12 одиниць товару, серед яких найкоштовнішою є бігова доріжка VZN MedwalkPRO, ціною у 4,7 млн гривень за штуку, а також рукавичка для реабілітації VZN R-HAND i8 PRO+ за 5,8 млн гривень.  Відповідно до наданих компанією-постачальником документів, обидва товари нібито виготовлені польською компанією “Візіон медікал сістемс”, зареєстрованою у місті Вроцлав у 2019 році. 

Відповідно до інформації польських реєстрів, компанія-виробник була заснована уродженцем Донецька Олександром Архаровим. Нині компанія перереєстрована на громадянина Вірменії Давіта Сімоняна, а її директоркою є Діана Осіпчук. Вона ж очолює благодійний фонд імені Олександра Архарова та його дружини Ганни. Також Олександр Архаров у свій час був засновником компанії  “Проммед технолоджі”, яка і продала черкащанам коштовне медичне обладнання.

Відповідно до інформації у мережі інтернет, аналоги запропонованих українцям товарів від нібито поляків, можна знайти за суттєво нижчою ціною. Зокрема, бігова доріжка VZN MedwalkPRO є аналогом товару під брендом Spirit з маркуванням LW850, що продається на російських сайтах за ціною у 1 млн 250 тисяч рублів, або ж трохи більше 500 тисяч гривень за теперішнім курсом. Відповідно ціна товару в Україні у 10 разів більша. Схожа ситуація і з рукавичкою VZN R-HAND i8 PRO+, яка є аналогом китайського товару за ціною у 10 тисяч доларів. Різницею є комплект рукавички, до якого, окрім самої рукавички та заводського монітору, входить також звичайний стіл, офісне крісло та додатковий монітор. Різниця у ціні також складає понад 4 млн гривень.

Директром закладу, що здійснила закупівлю від імені черкаської громади, є Владислав Свириденко. У 2023 році суд виправдав його у вимаганні та отриманні хабара від постачальника медичного обладнання. 

Залиште відповідь