Черкаські комунальники дешевше купують сіль, за яку, ймовірно, переплатили торік
26.01.2024   //   152 Переглядів

19 січня КП ЧЕЛУАШ уклало договір на постачання технічної солі, вартістю майже 2 млн гривень. Ціна солі угодою закріплена на рівні 4,8 тисяч гривень за тонну, що суттєво нижче ціни, за яку цю сіль купували комунальники ще декілька тижнів тому. У підприємстві різницю пояснюють країною походження товару.

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”.  

Як можна дізнатися із оголошення на сайті “Прозорро”, всередині січня 2024 року комунальники були нібито змушені без торгів купувати 350 тонн солі у зв’язку із тим, що конкурентна процедура закупівлі аналогічного товару нині заблокована через скаргу до Антимонопольного комітету. Договір на постачання товару підписано із товариством “Торговий дім “Кип і ко”. Відповідно до умов документу, вартість солі складає 4800 гривень за тонну. 

Це ж підприємство в минулому році постачало черкаським комунальникам сіль за рекордною на той момент ціною у 9,2 тисячі гривень за тонну. Після того, як про це написали ЗМІ, комунальники зменшили вартість солі до 7200 гривень за тонну. Відповідно до даних порталу Є-дата, 27 грудня 2023 року компанія-постачальник отримала за поставлену сіль майже 5 млн гривень. Варто зазначити, що всі накладні, відповідно до яких здійснювалося постачання коштовної солі, датовані кінцем листопада-початком грудня, тобто до моменту, як вартість солі була зменшена.

У відповіді на інформаційний запит, КП ЧЕЛУАШ повідомили про те, що нині Державна аудиторська служба перевіряє осінню закупівлю солі комунальниками, і тому вони не можуть надати копії накладних, аби встановити, за якою саме ціною постачалася сіль наприкінці 2023 року.

У свою чергу у самому КП ЧЕЛУАШ різницю між цьогорічною ціною у 4800 гривень та минулорічними 7,2-9,2 тисячі гривень за тонну пояснили країною походження солі. Зі слів комунальників, наприкінці 2023 року постачальник завозив їм німецьку сіль, а вже на початку цього року їм запропоновано дешевшу єгипетську сіль, купувати яку раніше не було можливості через блокування морських портів. 

Разом з тим варто зауважити, що станом на кінець 2023 року товариство “Торговий дім “Кип і Ко” активно здійснювало постачання саме єгипетської солі, що суттєво дешевша європейської. Зокрема, саме сіль виробництва Siwa Salt Group компанія постачала кременчуцьким комунальникам у листопаді-грудні 2023 року. У цей же час воно нібито возило до Черкас суттєво дорожчу сіль виробництва компанії “K+S” (Республіка Чехія). 

Вже на початку 2024 року товариство “Торговий дім “Кип і Ко” нібито буде постачати до Черкас сіль згаданої єгипетської компанії Siwa Salt Group. Саме їх сертифікат вони подали для участі у відкритих торгах, які наразі заблоковані через розгляд скарги у Антимонопольному комітеті. 

Залиште відповідь