Компанія одіозного черкаського забудовника намагається повернути багатомільйонний гарантійний внесок
30.11.2023   //   137 Переглядів

Компанія одіозного черкаського забудовника намагається повернути багатомільйонний гарантійний внесок, який вона заплатила за участь у рекордному земельному аукціоні, організованому місцевою радою. Після перемоги у торгах компанія відмовилась сплачувати суму, визначену аукціоном, але має шанси повернути 6 млн гривень забезпечення. У цьому їй можуть допомогти місцеві правоохоронці.

Організація аукціону та його проведення 

18 серпня 2023 року Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради оголосив про проведення аукціону з продажу земельної ділянки, площею у понад 1 гектар на розі вулиць Героїв Дніпра та Козацької. Ділянка знаходиться фактично на береговій лінії та має цільове призначення під будівництво багатоквартирного будинку. Стартова вартість лоту склала 27,7 млн гривень. Для участі у торгах потенційний учасник мав внести гарантійний внесок у розмірі 6,7 млн гривень. 

За результатом аукціону вартість ділянки зросла у понад два рази. Найбільшу суму запропонувало місцеве товариство “Будмайлінг”, бенефіціаром якого є скандальновідомий черкаський бізнесмен Альберт Норченко. Фінальна ціна склала 60 млн гривень. 

Конкурентом Норченка на торгах була компанія “Волинські активи ХХІ”, бенефіціаром якої у свою чергу є чинний народний депутат Сергій Лабазюк. Саме компанія Лабазюка стала власником двох земельних ділянок поруч, що продавалися Черкаською міською радою раніше. Нещодавно Лабазюк був затриманий правоохоронцям. Його підозрюють у спробі підкупу одного із топ-урядовців.

Окрім компанії-переможця Норченка “Будмайлінг” та їх прямого конкурентна – фірми, пов’язаної із Лабазюком, участь у торгах офіційно брало також ще одне місцеве підприємство – “Лідерпостачбуд”, бенефіціаром якого є все той же згаданий вище Альберт Норченко.

Норченко став публічно відомим у місті Черкаси після того, як на початку 2023 року вирубав понад 1 гектар соснового лісу з метою будівництва низки таун-хаузів. Ця подія визвала суттєвий резонанс, а будівельні роботи були зупинені.

Підписання угоди та зобов’язання

Попри перемогу на аукціоні, який відбувся 18 вересня, протягом тривалого терміну компанія Норченка не підписувала угоду на придбання земельної ділянки. В результаті, договір купівлі-продажу було підписано лише через місяць – 18 жовтня 2023. Зі сторони місцевої ради документ підписав заступник директора департаменту архітектури та містобудування Андрій Крилов. 

Відповідно до одного з пунктів договору, компанія мала сплатити за земельну ділянку протягом 5 днів з моменту підписання угоди. Мова йшла про понад 57 млн гривень. Частину коштів, а саме гарантійний внесок, вже було сплачено раніше, під час реєстрації для участі у закупівлі на рахунок компанії-організатора торгів. Із гарантійного внеску 6,7 млн гривень 3 млн гривень мала отримати компанія-організатор, а 3,7 млн гривень мали бути враховані у якості авансового платежу, або отримані у місцевий бюджет у разі відмови переможця від підписання угоди чи виконання його умов у частині оплати решти суми. 

Станом на 29 листопада компанія-переможець умов договору так і не виконала, відповідно до місцевого бюджету було утримано 3,7 млн гривень гарантійного внеску. Втім переможець не полишає спроб повернути цей платіж. 

Уникнення зобов’язань

18 жовтня 2023 року, у день підписання договору між Черкаською міською радою та компанією “Будмайлінг”, слідче управління Головного управління Національної поліції у Черкаській області відкрило кримінальну справу за фактом нібито незаконної організації торгів із продажу земельної ділянки. Вже наступного дня – 19 жовтня суддя Соснівського районного суду Владислав Константин задовольним клопотання слідчого, погоджене з процесуальним керівником – прокурором Черкаської обласної прокуратури та наклав арешт на земельну ділянку, яка була предметом договору між компанією “Будмайлінг” та Черкаською міською радою. Про це свідчить відповідна ухвала суду. 

Вже за місяць, 15 листопада суддя Костантин виніс додаткову “постанову” у справі, якою роз’яснив попередню ухвалу. Зазначив, що накладений ним арешт, окрім іншого, стосується і заборони перераховувати будь-які кошти за право власності на земельну ділянку. За відповідним роз’ясненням до суду звертався адвокат компанії-переможця торгів “Будмайлінг”.

У Черкаські обласній прокуратурі підтвердили факт відкриття відповідного кримінального провадження і внесення клопотань про арешт майна, а саме – спірної земельної ділянки.

У той же час у Черкаській міській раді також підтвердили факт наявності відповідної ухвали, але станом на кінець листопада 2023 року гарантійний внесок забудовнику не повернутий. Як зазначили у коментарі місцеві чиновники, вони чекають на конкретне рішення суду, яке зобов’яже їх повернути 3,7 млн гривень переможцю цих торгів. Відповідне рішення може ухвалити Господарський суд, до якого, втім поки, забудовник не звертався. 

Залиште відповідь