Чиновниця ДАСУ приховує близького їй підприємця
20.11.2023   //   271 Переглядів

Високопоставлена чиновниця Управління Північного офісу Держаудитслужби у Черкаській області приховує близькі стосунки та фактично спільне проживання із місцевим підприємцем, що бере активну участь у публічних закупівлях. Посадовиця тривалий час обіймала посаду керівника відділу контролю соціальних та медичних закладів, у той же час її співмешканець фактично збудував монополію на співпраці із цими установами.

Хто такий Петров?

Відповідно до інформації із відкритих джерел, черкаський підприємець Олександр Петров за останні 8 років отримав від розпорядників публічних коштів понад 600 угод на суму у майже 17 млн гривень. Левова частина цих угод – прямі контракти. Серед клієнтів підприємця – низка місцевих психоневрологічних та геріатричних інтернатів, будинки-інтернати, а також найбільші в області медичні установи. Спеціалізується підприємець на постачанні засобів особистої гігієни, побутової хімії, а також підгузків для дорослих. У коментарі місцевим журналістам Петров не став заперечувати власну активну участь у публічних закупівлях, втім зазначив, що діє виключно у межах закону:

“Це не монополія, це я туди став їздити тоді, коли, я вам розкажу, коли розвалилося комунальне підприємство. Я став їздити до людей, до них ніхто не їздив. В еті, я вибачаюсь за вираженіє, єб*ня ніхто не хотів їздити, я їздив. Півгода поїздив, а потім, Азаров перестав платити гроші. Я майже рік людям возив, за свої кошти возив. Це все, аж потім вони стали потихеньку розраховуватися. От так я з ними став і співпрацював”, – зазначив бізнесмен.

У той же час, підприємці з інших регіонів, які намагалися брати участь у конкурентних торгах, де перемагав Петров, зазначають, що для нього нібито створюються адміністративні обмеження, аби унеможливити, або ж зробити надскладною перемогу інших учасників.

“Останнім часом, з урахуванням того, що наш рівень професіоналізму на наших кодах класифікатора всім відомий, то роблять ставку саме на складну документацію, заточену під конкретного учасника. І всі ці ФОП Пупкіни, вони ніколи не рухаються вниз на аукціонах, тому що вони роблять ставку на те, що всіма правдами і неправдами замовник їх протягне y переможці”, – говорить бізнесмен Олександр Андрійчук.

З ним також погоджується представник компанії-дистриб’ютора підгузків, яка безуспішно намагалася конкурувати із Петровим.

“Монополізм в Черкасах заключається виключно у тому, що вони обрали для себе дуже зручного виробника, в якому є маркетингова допоміжна функція, яка прописана в документах якості: це гумка спереду і ззаду. Й комітет роками зобов’язував їх прибрати цю вимогу, вони порушували законодавство, прибирали тільки по одній позиції цю вимогу, а по решті залишали”, – говорять у компанії.

Шукайте жінку

Відповідно до інформації із паспорту підприємця Петрова, раніше він був прописаний у житловому будинку по вулиці Сергія Амброса у місті Черкаси. Нині власником цієї квартири є Оксана Довганюк. На початок жовтня 2023 року вона обіймала посаду начальника відділу контролю у соціальній галузі та культури Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, до повноважень якої входила також перевірка і медичних закладів регіону. 

​Окрім того, відповідно до інформації із однієї із баз найбільшої торгівельної мережі, доступної у відкритому доступі раніше, Олександр Петров використовував для власних потреб електронну адресу Oksana_Kry@mail.ru, що також могла належати Оксані Довганюк. Раніше Державна аудиторська служба України мала назву Контрольно-ревізійного управління (КРУ), і саме так  прийнято подекуди її називати окремими людьми і сьогодні. 

Також для участі у торгах Петров офіційно використовує електронку Igortorgi@ukr.net, яка зареєстрована на телефонний номер, що закінчується цифрами 916. Цей номер належить все тій же чиновниці Оксані Довганюк, яка відповідно має прямий доступ до поштової скриньки підприємця Олександра Петрова. У той же час номер самого Петрова закінчується на 917. 

Як вдалося з’ясувати, Довганюк та Петров вже тривалий час проживають разом у квартирі, де підприємець зареєстрований та прописаний. Про це свідчать сусіди пари, які називають їх чоловіком та дружиною. У той же час сама Довганюк заперечує близьке знайомство із Петровим. Інформація про нього відсутня у її щорічних деклараціях, які вона подавала до повномасштабного вторгнення. 

Після того, як журналісти почали цікавитися Довганюк та її зв’язком із Петровим, очільниця місцевого управління Держаудитслужби Тетяна Велько заявила про те, що чиновниця за власною заявою була переведена на посаду керівника іншого структурного відділу. Втім у діях своєї підлеглої Велько порушень та конфлікту інтересу не вбачає. 

Закупівельна практика Петрова

На сьогодні, Петров фактично монополізував постачання засобів індивідуальної гігієни, побутової хімії та підгузків для дорослих у соціальні заклади регіону та найбільші медичні установи. Він взяв участь у 17 відкритих торгах, з яких переміг у 14, у той же час, як 3 закупівлі були відмінені після оскарження рішень замовника зі сторони дискваліфікованих учасників.

Окрім Петрова, цю ж групу товарів аналогічних торгових марок до цих закладів постачає також бізнесмен Олег Силка. За інформацією місцевих журналістів, це пов’язані особи. Разом з тим, у коментарях і Петров, і Силка відмовляються від того, що мають будь-який зв’язок. При цьому варто зазначити, що вони жодного разу не перетинались на відкритих торгах і завжди спільно подають власні пропозиції, коли замовник робить запит цінових пропозицій. Це може свідчити про узгоджений характер їхніх дій з метою спотворення результатів економічної конкуренції.

Серед іншого Петров постачає до соціальних та медичних закладів підгузки для дорослих торгової марки Senni, польського виробництва. Зокрема, у травні 2023 року між ним та Смілянським психоневрологічним-інтернатом було підписано угоду на постачання 600 пачок підгузків, ціною від 855 до 900 гривень за пачку. Загальна вартість закупівлі понад 500 тисяч гривень. Вже у жовтні 2023 року на підставі листа виробника та дистриб’ютора цього товару директорка Смілянського психоневрологічного закладу підписала додаткову угоду з Петровим, якою збільшила вартість підгузків до 940-970 гривень за пачку. Мова йде про підгузки моделі Super Seni. У той же час ці ж підгузки у інші заклади постачаються суттєво дешевше. Зокрема, вже у листопаді на Донеччині соціальний заклад купував такий товар за ціною 740-770 гривень за пачку. За схожими цінами цей же товар постачав іншим замовникам поза межами Черкащини Олег Силка.  

Залиште відповідь