Черкаські освітяни беруть миючі із серйозною націнкою
30.10.2023   //   30 Переглядів

Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради із переплатою провів закупівлю миючих та дезінфікуючих засобів для дошкільних навчальних закладів.

Про це йдеться на Прозорро.

Підрядник має поставити у дитячі садочки мийні засобів для підлоги, скла, посуду, туалету, труб, рідке та туалетне мило, а також засіб для прання.

Участь в аукціоні брали чотири учасники. Замовник почергово відхилив пропозиції трьох із них і акцептував найдорожку – від підприємства ТОВ “Фартунат”. Його цінова пропозиція дорівнювала очікуваній вартості у 2 408 255 гривень. В той же час найдешевша прозиція від «БК Архітектоніка» складала 1 847 257 гривень.

Відхилення пропозицій замовник мотивував відсутністю висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи. «БК Архітектоніка» звернулася в Антимонопольний комітет з вимогою скасувати відхилення його пропозиції. Однак АМКУ відмовив у задоволенні скарги.

Згідно з укладеним договором, підрядник поставить засіб «Еконорм Туалет» за ціною 140 гривень за штуку, а «Еконорм Підлога» за 105 грн\шт. При цьому безпосередній виробник товарів інформує, що ціна цих засобів в нього – 66,94 гривні за одиницю, тобто більш ніж вдвічі дешевше.

ТОВ «Фартунат» належить Вілену Раменіку. Із 2016 року фірма має угод на майже 200 мільйонів гривень. Зокрема, також 13 угод товариство має із департаментом освіти міської ради.

У грудні 2019 року черкаські освітяни без тендеру уклали із ТОВ «Фартунат» 11 угод на 2,2 мільйони гривень. Тоді угоди по кожному товару укладалися окремо по 199 тисяч гривень.

У 2020 році черкаська прокуратура відкрила кримінальне провадження. Тодішній заступник директора департаменту Богдан Бєлов отримав підозру від правоохоронців щодо можливого зловживання становищем.

На сьогодні директором департаменту-замовника є Богдан Бєлов.

Залиште відповідь