Черкаські освітяни поновили скандальні тендери з величезною маржою
28.10.2023   //   52 Переглядів

27 жовтня Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради оголосив закупівлі на утеплення двох місцевих шкіл. Очікувана загальна вартість робіт перевищує 35 млн гривень. Раніше ці закупівлі вже відміняли, а у кошторисі переможця фіксували значну переплату за товари.

Відповідно до оголошень, освітяни планують до кінця наступного року провести роботу із утеплення фасаду школи номер 11 за 19,9 млн гривень та школи номер 12 за 18,5 млн гривень. Подання пропозицій учасників триває до 4 листопада 2023 року. Роботи в обох випадках мають бути виконані до кінця 2024 року. Зазначимо, що актуальним бюджетом територіальної громади на поточний рік передбачено фінансування відповідних видатків у сумі 34 та 35 тисяч гривень. Решта має бути використана вже наступного у разі відсутності інших змін до бюджету.

Це вже не перша спроба провести освітянами відповідну закупівлю. Ще влітку 2023 року Департамент оголошував аналогічні торги на ці об’єкти. Тоді єдиними учасником та потенційним переможцем стало місцеве товариство “Будівельна компанія “Євробуд””, що належить черкаському підприємцю та будівельнику Віктору Ковалю. Автором проєкту була організація “Августинович”, що належить Лесі Августинович. 

Відповідно до тендерної пропозиції потенційного переможця тих торгів, він планував використовувати мінеральну вату, щільністю 145 кг на м3 за ціною майже 8,8 тисяч гривень за куб. м. Тоді як у мережі роздрібної торгівлі пропонують аналогічний товар за майже вдвічі меншою ціною у 4,7 тисячі гривень. І це без урахування знижок, характерних для оптових закупівель. Всього на таку вату планували витратити понад 1,5 млн гривень лише під час реконструкції фасаду школи № 11.

Схожа ситуація була з іншими позиціями у договорі. Зокрема, суміш Сеresit CD30 підрядник планує купувати за майже 220 гривень за кілограм, коли ціна у роздріб становить на сьогодні 140 гривень за кілограм. Суміш CERESIT CT-190 обійдеться у понад 30 гривень за кілограм, тоді як вартість у магазинах становить менше 14 гривень. Кілограм клеючої суміші Ceresit CM 117 у магазині можна придбати за 23,36 грн, а для освітян вона обійдеться у понад 41 гривню. Це все без урахування знижок, які можливі під час оптового замовлення у будь-якого роздрібного продавця.

У коментарі авторка проєкту та засновниця компанії-проєктанта Леся Августинович повідомила, що ціна на матеріали закладаються відповідно до комерційних пропозицій постачальників, але у неї немає можливості поділитися відповідною інформацію через завантаженість на “інших об’єктах”. Разом з тим вона пообіцяла надати ці пропозиції згодом. 

Після виходу журналістського матеріалу про закупівлі із завищеними цінами влітку 2023 року торги були відмінені. Водночас “офіційною” причиною для їх відміни стали нібито помилки у тендерній документації потенційного переможця. 

Нині у Черкасах, як і у низці інших міст, проходять масові акції протестів, спрямовані на перерозподіл видатків місцевого бюджету на потреби ЗСУ. Реагуючи на ці акції, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко заявив, що нібито всі невикористані кошти бюджету будуть спрямовані саме на забезпечення військовослужбовців. Але ці закупівлі були оголошені вже після публічних заяв політиків.

Залиште відповідь