У Черкасах купують екзотичних дерев на 1,5 млн гривень, щоб висадити в пам’ять про загиблих
24.10.2023   //   84 Переглядів

Комунальне підприємство “Дирекція парків” повідомило про намір придбати платанів на 1,5 млн гривень. Їх купують у підприємця, який донедавна працював на фірмі, пов’язаний із заступником директора комунальників, який є батьком депутатки місцевої ради. 

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”.

Як видно із оголошення, участь у відкритих торгах на придбання 200 платанів, очікуваною вартістю у 1,5 млн гривень, взяв лише один учасник – підприємець Роман Комлик. Ще недавно він працював у компанії “Сад мрій” та був найманим працівником підприємиці Марини Ткаченко. Вона є дружиною заступника директора комунального підприємства “Дирекція Парків” Сергія Ткаченка там матір’ю депутатки Черкаської міської ради від партії “Слуга народу” Каріни Абрамової. Раніше Комлик вже отримував від комунальників договір на висадку рослин, вартістю у 800 тисяч гривень. Угода на купівлю платанів може стати другою в “історії” його співпраці з комунальними закладами. Зареєструвався Комлик фізичною особою-підприємцем менше двох місяців тому: 25 серпня 2023 року. 

Предметом майбутнього договору передбачена не лише купівля платанів, а і їх висадка. У свою чергу Комлик повідомив що нібито не має найманих працівників та не планує залучати співвиконавців. Таким чином висадити 200 дерев до кінця року на замовлення комунальників він має сам. У власності ймовірного виконавця – ГАЗон 1993 року випуску, який був придбаний у лютому цього року.

Згідно фінальної пропозиції ймовірного переможця, вартість одного платану разом із висадкою складе 7,4 тисяч гривень. У травні цього року це комунальне підприємство купувало 5 платанів у іншої фізичної особи за 5,5 тисяч гривень, втім тим договором не передбачалась сама висадка. За задумом ініціаторів такого придбання, платани мають бути висаджені у парку “Європейський”, що у районі Митниця і має бути присвячений пам’яті загиблих героїв російсько-української війни.

Кошти на придбання платанів передбачені у природо-охоронному фонді місцевого бюджету, до якого надходить екологічний податок. Законодавством встановлені обмеження на сферу витрачання цих коштів, але вони не обмежуються купівлею зелених насаджень. Зокрема, раніше за ці кошти купувалася комунальна техніка, обладнання та інше.

Директором “Дирекції парків” є соратник міського голови Геннадій Шевченко.

Залиште відповідь