Екс-працівник “батьківщинівців” може за безцінь викупити комунальну землю  
17.10.2023   //   83 Переглядів

У Черкасах депутатам пропонують надати дозвіл на викуп за 800 тисяч гривень земельної ділянки, де розміщена автомийка, яку пов’язують із однією з місцевих політичних сил. Саме у таку суму ділянку, площею у 0,2 гектари, оцінили експерти. Хоча минулого року за результатом відкритого аукціону лише вартість річної оренди склала майже 600 тисяч гривень. Відповідний проєкт рішення оприлюднили на сайті Черкаської міської ради.

Що відомо про проєкт?

Уже на поточній сесій Черкаської міської ради, яка має відбутися 19 жовтня, депутатам запропоновано проголосувати за проєкт рішення про надання дозволу товариству “Комерцентр” на викуп земельної ділянки за адресою вулиця Чорновола, 164А. Відповідне першочергове право на викуп у товариства виникло після того, як минулого року воно здобуло право на оренду ділянки за результатом проведення відкритого аукціону. Тоді участь у торгах взяли 11 учасників. У результаті цього вартість оренди з початкової ціни у 18 тисяч зросла до 600 тисяч гривень на рік, а перемогу відповідно здобув згаданий вище “Комерцентр”.

Що за підприємство? 

Згодом на ділянці, яку компанія взяла в оренду та зараз планує викупити, була збудована автомийка під одним з національних брендів. Її діяльність пов’язують із представниками політичної сили “Батьківщина”, які активно піарять заклад у соціальних мережах, а також на сторінках інтернет-ресурсів.

Зазначимо, що офіційно бенефіціаром компанії, що нині є орендарем земельної ділянки, є Микола Самойленко. У коментарі  журналісту він зазначив, що нібито сам займається відповідним бізнесом. Разом з тим, за допомогою програми, яка дозволяє дізнатися, як телефонний номер Самойленка записано в інших абонентів, видно, що він підписаний переважно як “Николай Мегалайт”, “Коля Мегалайт” та інше, пов’язане із компанією “Мегалайт”. Це товариство, що займається роздрібною торгівлею електротоварів. Серед його бенефіціарів – дружина помічника секретаря Черкаської міської ради Юрія Тренкіна – Євгена Щербини, який сам є депутатом Черкаської районної ради.

Також серед бенефіціарів компанії, де працював Самойленко, і мати Юрія Тренкіна – Людмила Тренкіна. У коментарі Самойленко підтвердив, що справді був найманим працівником компанії “Мегалайт” та працював на посаді менеджера. Коли саме він звідти звільнився – невідомо.

Що говорять політики та експерти?

У коментарі секретар Черкаської міської ради Юрій Тренкін повідомив, що не має відношення до Самойленка і йому це прізвище невідоме, як і ситуація довкола проєкту рішення:

 – Вперше від вас чую про такий проєкт рішення. Якщо справді там така ціна, то це питання до експерта, чому він так оцінив. Ми на фракції збиратимемось і вирішуватимемо чи голосувати, чи ні. Я поки це питання не вивчав, – зазначив Тренкін

Також він заперечив зв’язок із відповідною автомийкою Євгена Щербини чи будь-кого іншого з його оточення. 

Відповідно до раніше проведеного аукціону із визначення права здійснювати оцінку вартості земельних ділянок, цю послугу на замовлення Черкаської міської ради надає товариство “Землеустрій та оцінка”. Поки зв’язатися із представниками цієї компанії нам не вдалося. 

У свою чергу столичний експерт Георгій Могильний розповів, що схема заниження вартості землі є доволі поширеною, але виключно за наявності відповідної волі у місцевої влади.

– Справді рада може затвердити відповідну оцінку і заплющити очі на невідповідність у ціні. Але ось це право першочергового викупу ділянки орендарем не є ультимативним. Міська влада може за бажання виставити цю ділянку на відкриті торги. Водночас після зміни власника договір оренди буде діяти і надалі. Така норма законодавства про оренду землі. Думаю, що знайдеться багато охочих купити із 800 тисяч землю і за більше, якщо тобі щорічно платитимуть за оренду 600 тисяч, і вже є орендар, – каже експерт

Залиште відповідь