У Одесі без торгів дали 7,5 млн на додаткову “реставрацію” театру, яку вже закінчили
11.10.2023   //   20 Переглядів

5 жовтня Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної військової адміністрації уклав договір на додаткові роботи з реставрації приміщення Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені Василя Василька. Роботи оцінили у 7,8 млн гривень, раніше на реставрацію вже витратили понад 13 млн гривень.

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”. 

Замовник не став проводити конкурентну закупівлю робіт, а використав норму закону, яка дозволяє без торгів укладати договір на додаткові роботи вартістю 50% попередньо укладеної угоди. Таким чином чиновники підписали угоду з місцевим товариством “Строй-еліт”, яке ще у 2021 році виграло тендер на реконструкцію приміщення. Тоді, відповідно до укладеного договору, вартість робіт склала 17,2 млн гривень. Вже наприкінці травня 2023 року одеські чиновники та товариство “Строй-еліт” прозвітувалися про повне виконання відповідної угоди та завершили її. У результаті компанія отримала всі передбачені договором 17,2 млн гривень. 

Попри це, вже у жовтні 2023 року одеські чиновники “забажали” провести закупівлю додаткових робіт. Що саме планується робити – невідомо: у системі “Прозорро” не оприлюднено технічне завдання та локальний кошторис до договору. Також відсутня відомість ресурсів, що не дозволяє визначити вартість матеріалів, які використовуватимуться. Відповідно до календарного плану, підрядник, має здійснити загально-будівельні роботи та провести ремонт електромережі, мережі водопостачання та водовідведення. Все це має бути виконано до кінця листопада 2023 року. 

Компанія-підрядник “Строй-еліт” має 45 угод із розпорядниками публічних коштів на суму у  майже 200 млн гривень. Левова частина цих угод укладена з управлінням капітального будівництва Одеської міської ради. Також активність компанії на торгах спостерігалась до 2021 року. Саме тоді її за рішенням Антимонопольного комітету було внесено до так званого “чорного списку” за антиконкурентні узгоджені дії, що забороняє їй брати участь у конкурентних торгах протягом трьох років. Крім того, на компанію було накладено штраф, cумою у понад 4 млн гривень. 

Компанія намагалася скасувати відповідне рішення через суд, втім поки зробити їй цього не вдалося. Разом з тим, вона досі не виконала рішення Антимонопольного комітету та не сплатила визначений їм штраф. Нині державний орган намагається через суд зобов’язати підприємців виконати рішення та заплатити відповідні кошти до бюджету. За три роки сума через несвоєчасну виплату зросла майже до 7 млн гривень. 

Власником та засновником підрядника є одеський бізнесмен Аркадій Дашевський. 

Залиште відповідь