У Черкаської мерії можуть відібрати 5 квартир за “копійчаний” борг
30.09.2023   //   80 Переглядів

Черкаський господарський суд виніс рішення у справі за позовом арбітражного керуючого процесом ліквідації одного із комунальних підприємств Черкаської міської ради, у якому той просив дати можливість стягнути на його користь 5 об’єктів комунальної власності. Мова про житлові квартири. Все через борг, який йому заборгувала міська рада.

Згідно тексту рішення, арбітражного керуючого Андрія Голінного призначили здійснювати ліквідацію комунального підприємства “Черкасимедтранс” ще у 2013 році. За цей час він фактично завершив свою роботу, склавши список кредиторів. Втім майна комунальників не вистачило, аби розрахуватися із усіма боржниками. Робота самого Голінного була оцінена 250,5 тисяч гривень. Ці кошти йому мала заплатити Черкаська міська рада.

Разом з тим, мерія не виконала свої зобов’язання перед чоловіком та не оскаржила їх. Після цього Голінний звернувся до Господарського суду, щоб зобов’язати чиновників розрахуватися з ним. Відповідно до рішення суду, це мала зробити Черкаська міська рада. Але відповідний орган як юридична особа не має власних рахунків, тому не зміг виконати рішення суду. 

Після цього у квітні поточного року Голінний знову звернувся до суду, попросивши змінити спосіб виконання рішення на його користь: замість коштів стягнути з місцевої ради майно, наявне на її балансі. Цим майном, за заявою Голінного, виявились 5 житлових квартир, загальною площею у понад 230 квадратних метрів. Нині у них проживають тимчасово переміщені особи, а також чиновники міської ради.

Зазначимо, що жодне оцінювання майна у межах вирішення цього спору не проводилось. Середня вартість квадратного метру житлових квартир на вторинному ринку за даними експертів у Черкасах становить  від 600 доларів. Таким чином вартість квартир у десятки разів перевищує вартість боргу Голінному від Черкаської міської ради. Рішення на користь арбітражного керуючого виніс суддя Господарського суду Черкаської області Юрій Хабазня. 

На початку вересня міська рада звернулася з апеляційною скаргою на це рішення. Її розгляд призначений на кінець жовтня. 

У коментарі Голінний підтвердив наявність цього рішення і назвав його “крайньою мірою”:

“Рішенню про повернення мені коштів – понад 2 роки. У міської ради було достатньо часу для його добровільного виконання, відшукування якихось можливостей, але на жаль, вона його не виконала. Це вже крайній захід, який передбачено чинним законодавством”, – зазначив Голінний

Також він повідомив, що оцінку квартир буде проводити Державна виконавча служба після того, як рішення набуде законної сили. 

Залиште відповідь