На Буковині сільська рада будуватиме стадіон за 16 млн гривень
30.09.2023   //   56 Переглядів

На Буковині сільська рада будуватиме стадіон за 16 млн гривень. Підрядника визначають за допомогою процедури відкритих торгів. Щоб взяти участь у закупівлі, учасник мав “скомунікувати” із замовником та отримати від нього папірець про це. В результаті участь у торгах взяв один учасник, який планує виконувати роботи коштовними матеріалами.

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”.

20 вересня Магальська сільська рада, що розташована у Чернівецькому районі, оголосила про закупівлю робіт із реконструкції місцевого стадіону у селі Магала. Вартість робіт оцінили у понад 16 млн гривень. Майбутній підрядник має їх завершити до кінця наступного року. Ця інформація міститься у тендерній документації та оголошенні про закупівлю. Окрім того, серед вимог до потенційних учасників закупівлі замовник визначив надання потенційним учасником акту огляду об’єкту, завіреного уповноваженою особою селищної ради. Таким чином втрачається один із ключових принципів проведення публічних закупівель: анонімність учасника. Аби взяти участь у закупівлі, учаснику потрібно було скомунікувати із замовником та провести виїзд на об’єкт, після чого підписати формальний документ.  

У результаті участь у закупівлі робіт із реконструкції сільського стадіону взяв лише один учасник – місцеве товариство “Гарантеліт”. Воно належить Василю Литвинчуку, який на попередніх місцевих виборах балотувався до Чернівецької обласної ради за списком партії одіозного Андрія Пальчевського. Тоді ця політсила не набрала достатньої кількості для отримання будь-яких мандатів у регіоні. В активі компанії нині 26 угод із розпорядниками публічних коштів на суму у понад 50 млн гривень. Значна частина з них укладена вже після початку повномасштабного вторгнення військ російської федерації у лютому 2022 року.

Відповідно до кошторису, запропонованого учасником, найбільша сума коштів у межах реалізації проєкту нібито буде витрачена на щебінь, якого планують використати майже 3 тисячі кубічних метрів, за ціною у майже 850 гривень за кубічний метр (разом із доставкою). У кошторисі не зазначається саме логістична складова, тому неможливо визначити ринкову ціну матеріалу, якого “законтрактовано” декілька сотень вантажних автомобілів. Також планується придбати гумового грануляту на суму у 400 тисяч гривень. Вартість одного кілограму продукції польського виробника складає понад 12 гривень за кілограм (разом з доставкою).  

 У коментарях ЗМІ очільник місцевої громади заявив про те, що фінансування стадіону у громади з населенням трохи менше 10 тисяч осіб, буде здійснюватися у тому числі за рахунок іноземних донорів. Зокрема, мова йде про партнерів із Румунії та Південної Кореї. Конкретні організації очільник громади  не назвав. Саме село Магала фактично є передмістям обласного центру Чернівців. Відповідно до рішення місцевої ради, Бюджет територіальної громади на 2023 рік складає трохи більше 40 млн гривень. Таким чином облаштування стадіону складатиме майже половину бюджету громади на рік.  

Залиште відповідь