У Черкасах просять дозволу на будівництво вже збудованих кіосків
28.09.2023   //   109 Переглядів

Товариство “Хотей-торг” 19 вересня подало до Черкаської міської ради заяви про видачу містобудівних умов та обмежень на будівництво трьох комерційних об’єктів. Відповідна інформація міститься на сайті Черкаської міської ради. Йдеться про три вже збудовані кіоски-самобуди, на які товариство вже має право власності, зареєстроване у відповідному реєстрі.

Історія питання

У 2020 році на трьох комерційно привабливих локаціях у місті з’явилися кіоски. Жодного дозвільного документу на їх появу чи будівництво місцеві чиновники не видавали. Про це свідчать місцеві реєстри, а також відповідь на інформаційний запит. Мова про кіоск на перехресті вулиць Благовісної та Небесної сотні у центрі Черкас,  кіоск поблизу магазину АТБ на Проспекті Перемоги 6/7, площею 50 квадратних метрів, та аналогічний кіоск поблизу магазину “Делікат” по вулиці Сумгаїтській. Його офіційна адреса –  вулиця Сумгаїтська 39/7. Площа – 53 квадратні метри.  

Попри це, нині звільнений державний реєстратор Богдан Цьопа зареєстрував право власності на ці об’єкти за товариством “Хотей-торг”. Власником цього підприємства на момент державної реєстрації кіосків були Володимир Крітевич та Катерина Геращенко. Крітевич – бізнес-партнер покійного авторитетного місцевого бізнесмена та політика Сергія Гури, а Геращенко – сестра дружини міського голови Черкас Анатолія Бондаренка.

Окрім товариства “Хотей-торг”, Крітевич є засновником приватного підприємства з аналогічною назвою. Це підприємство також має низку подібних комерційних об’єктів, збудованих без дозвільних документів і зареєстрованих Цьопою. У 2019-2020 році ці об’єкти стали предметом інтересу місцевих чиновників та правоохоронців, про що свідчать ухвали слідчих суддів, винесені за клопотанням поліцейських та прокурорів. Втім після реєстрації спільного товариства із родичкою Бондаренка інтерес і перших, і других у межах кримінального провадження зник. 

Вже у 2022 році товариство “Хотей-торг” звернулося до Черкаської міської ради з проханням надати в оренду земельні ділянки під комерційними об’єктами. Підставою для отримання відповідних ділянок без проведення обов’язкових земельних аукціонів стало нібито право власності на майно, розташоване на цій землі. Попри застереження чиновників, депутати не стали перевіряти законність будівництва цих об’єктів та права набуття власності на них, і більшістю голосів проголосували про надання в оренду земельних ділянок. 

Крок до легалізації

Після голосування депутатів за надання в оренду земельних ділянок і появи інформації про це у місцевих ЗМІ родичка міського голови вийшла із складу засновників товариства. Її місце зайняла пенсіонерка Валентина Пелипась. У коментарях ЗМІ вона відмовилася пояснювати, яким чином вирішила зайнятися комерцією і стала власником подібних об’єктів. Разом з тим, єдиною публічною згадкою про Пелипась є її участь у територіальній виборчій комісії за поданням партії “За майбутнє”, яку на Черкащині очолює Анатолій Бондаренко.

Отримавши в оренду земельні ділянки, товариство Крітевича і тепер вже Пелипась у вересні 2023 року звернулося до місцевої ради, аби “легалізувати” власні самобуди, які вже давно збудовані і приносять комерційний дохід. Для цього ними було подано документи на отримання містобудівних умов та обмежень, що надалі дозволить офіційно почати будівництво, завершити його та ввести об’єкти в експлуатацію. Все це товариство мало зробити ще у 2020 році і саме ці документи мав би перевіряти реєстратор Богдан Цьопа, реєструючи майно товариства “Хотей-торг”. 

Зазначимо, що станом на вересень 2023 року прокурори Черкаської окружної прокуратури через суд домагаються скасування права власності на комерційні об’єкти, які належать підприємству “Хотей-торг”, бенефіціаром якого є сам Крітевич і яке не претендує на оренду земельних ділянок та “офіційне” будівництво, на відміну від об’єктів товариства “Хотей-торг”, де серед бенефіціарів була родичка міського голови, а нині – пенсіонерка Пелипась. Немає публічного інтересу до цих об’єктів і у місцевих прокурорів.

Залиште відповідь