Соратник Бондаренка отримав чергову угоду, незважаючи на бан від АМКУ
29.08.2023   //   82 Переглядів

28 серпня Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради уклав чергову угоду на реконструкцію приміщення по вулиці Кобзарській під потреби вимушено переміщених осіб. Договір за результатами відкритих торгів знову укладено з місцевим підприємством “Колтех-транс”, що належить близькому до міського голови Черкас бізнесмену. Договір уклали за декілька днів після того, як компанію внесли до “чорного списку” Антимонопольного комітету за змову на торгах.

Договір, вартістю понад 5 млн гривень, укладено з  товариством “Колтех-транс” за результатом відкритих торгів, які були оголошені на початку серпня. Це вже 4 угода, яка уладається між черкаськими освітянами та підрядником на реконструкцію приміщення під помешкання для вимушених переселенців. За задумом чиновників, в результаті житло мали б отримати 12 родин. Вартість першочергового проєкту становила 18 млн гривень. Договір було укладено рік тому, а роботи планували закінчити до кінця 2022 року. Втім нині процес реконструкції продовжується, а його вартість, відповідно до угод в системі “Прозорро”, зросла ще на 11 млн гривень, 5 з яких підприємство-підрядник має отримати за нещодавно підписаним договором.

Значна частина коштів, визначена новим договором, піде на благоустрій території довкола приміщення. Мова про понад 1,2 млн гривень, з яких майже 1 млн гривень витратять на асфальт, вартістю у майже 6 тисяч гривень за тонну.

Зазначимо, що підприємство “Колтех-транс” спеціалізується саме на асфальтуванні місцевих доріг. В активі компанії майже 80 угод з різними розпорядниками публічних коштів на суму у 570 млн гривень. Понад 95% цих коштів пішли на асфальтування доріг переважно у Черкасах та області.

Водночас у 2018 році компанія мала досвід участі у тендерах, які оголошувалися замовниками у Закарпатській області. Тоді “суперником” компанії на цих торгах було інше черкаське підприємство “Євробуд-індустрія”. Саме за змову на цих торгах 24 серпня Антимонопольний комітет України вніс компанію до так званого “чорного списку”, завершивши розслідування, яке тривало декілька років. За його результатом було визнано антиконкурентні узгоджені дії між “Євробуд-індустрією”, “Колтех-трансом” та іншими суб’єктами господарювання. На всіх було накладено штрафні санкції, розміром у понад 30 млн гривень, окрім того, протягом наступних трьох років їм заборонена участь у відкритих торгах. 

Попри таку заборону, з “Колтех-трансом” 28 серпня було укладено відповідну угоду за результатом відкритих торгів. Статтею 17 Закону “Про публічні закупівлі” передбачено, що замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника та відмовити йому в участі у закупівлі, якщо інформація про нього внесена до відповідного реєстру Антимонопольного комітету. 

Компанія “Колтех-транс” належить місцевому підприємцю Сергію Колесніченку. У 2020 році він брав участь у місцевих виборах за списком партії “За майбутнє”, лідером якої на Черкащині є міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. За роки каденції Бондаренка саме “Колтех-транс” став одним з ключових освоювачів коштів місцевого бюджету, суттєво зміцнивши свої позиції вже після повномасштабного вторгнення росіян в лютому 2022 року. За цей час на рахунки компанії було перераховано вже майже 200 млн гривень за виконання різних підрядів, у тому числі 19 млн за реконструкцію згаданого вище приміщення. 

Залиште відповідь