На Буковині реконструюватимуть шелтери коштовними матеріалами
29.08.2023   //   85 Переглядів

Протягом липня-серпня чернівецьке товариство “Дор буд інвест СВ” фактично без конкуренції отримало право на укладання двох коштовних договорів на реконструкцію шелтерів у місті Хотин на Буковині. Одна угода вже підписана з місцевим комунальним підприємством, а інша чекає на своє підписання зі сторони обласної військової адміністрації.  Характерною ознакою обох угод є ціна матеріалів та обладнання, які будуть використовуватися під час реконструкції. Вона суттєво завищена.

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”.

Перша угода була укладена між “Дор буд інвест СВ”  та комунальною установою “Агенція розвитку міста” Хотинської міської ради на початку липня. Її вартість склала майже 20 млн гривень, право на які компанія отримала за результатом відкритих торгів, куди, окрім неї, ніхто не з’явився. Відповідно до оприлюдненої угоди, будівельники мають до кінця року провести реконструкцію приміщення для розміщення внутрішньо переміщених осіб, зокрема облаштувавши там сонячну електростанцію, що і коштуватиме найбільше у загальній структурі витрат, передбачених договором. Так, ціна одного сонячного модуля Ja solar jam60d20-385/mb від будівельників складе понад 11 тисяч гривень, у той же час в інтернеті подібні модулі можна знайти за ціною, починаючи від 7 тисяч гривень. Аналогічну вартість цієї конструкції нам підтвердив і один з місцевих дилерів. Також планують купити два інвертори Solis 3p15r-4G за ціною у понад 110 тисяч гривень за штуку. У той же час у вільному доступі аналогічне обладнання продається за ціною від 70 тисяч гривень. Вартість, зазначена у кошторисі, не включає у себе витрат на монтаж обладнання, заробітні плати працівників та інші супровідні видатки. Мова йде про ціну виключно самих модулів та інверторів. 

Крім того, завищена також вартість і будівельних матеріалів, які планують використовувати підрядники. У майже 4 рази завищена вартість штукатурки “Баранець”, яка у вільному продажі коштує менше 50 гривень за кілограм. У той же час у кошторисі його ціна понад 220 гривень за кілограм. Схожа ситуація із полімерцементою шпаклівкою невідомого виробника, яка у кошторисі буковинських будівельників зазначена із цінником у 173 гривні за кілограм, тоді, як на сайтах профільних магазинів таку ж продукцію відомих та популярних брендів можна віднайти за ціною у 75 гривень за кілограм, не враховуючи гуртових скидок. 

Така ж ситуація і з вартістю матеріалів на реконструкцію ще одного приміщення під потреби вимушено переміщених осіб на замовлення вже Чернівецької обласної військової адміністрації у все тому ж Хотині. Вартість цих робіт оцінено у майже 30 млн гривень і виконані вони мають бути також до кінця поточного року. Ціни матеріалів та обладнання у ній, відповідно до розрахунків підрядника, наданих у складі тендерної пропозиції, теж суттєво завищені. 

Варто зазначити, що станом на 2022 рік компанія-підрядник фактично не мала власних основних засобів, а вся її техніка була орендована. Про це свідчить фінансова звітність та відповідні довідки. Офіційний прибуток компанії за минулий фінансовий рік склав лише 500 тисяч гривень. Власником компанії є Любомир Зуляк. Всього у активі компанії понад 100 угод з розпорядниками публічних коштів на суму понад 200 млн гривень. Левова частина підрядів компанії пов’язана із ремонтом дорожнього полотна та вуличної інфраструктури.

Залиште відповідь