У Черкасах три місяці купують польові ліжка для військових
20.08.2023   //   27 Переглядів

Департамент цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Черкаської обласної військової адміністрації третій місяць не може провести закупівлю польових ліжок для військовослужбовців регіону. Все через власні помилки та скарги до Антимонопольного комітету на дії чиновників. Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”.

2 червня чиновники обласної військової адміністрації оголосили закупівлю польових ліжок, які мали б поставити до 31-го липня поточного року. Проте ця закупівля не відбулася через помилки чиновників, які неможливо було усунути. Свої пропозиції для участі у цій закупівлі подали три учасники: київське товариство “Сектор трейд”, рівненське підприємство “Учприлад” та підприємство з Черкас “Група Венето”. 

Найдешевшу пропозицію подали кияни, які запропонували поставити відповідну кількість ліжок за трохи більше аніж 3 млн гривень або ж 2 691 гривню за штуку. Втім 15 червня цю закупівлю відмінили. Це трапилось через два дні після розкриття пропозицій учасників. Причиною відміни стало некоректне визначення предмету закупівлі, де чиновники зазначили код, згідно державного класифікатору “39140000-5 — Меблі для дому”, що на їх погляд і стало порушенням.  

Вже за два тижні ОВА оголосила повторну закупівлю, де вже зазначався код “39520000-3- готові текстильні вироби” з терміном поставки вже до 31 серпня 2023 року. Але і ця закупівля досі не завершена. Участь у ній взяли вже 6 учасників. Найдешевшу пропозицію цього разу подало рівненське товариство “Учприлад” з ціною одного виробу в 2 589 гривень. Проте замовник відхилив цю пропозицію з причин невідповідності вимогам тендерної документації. Реагуючи на скаргу учасника, 18 серпня Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету зобов’язала замовника відмінити рішення про відхилення пропозиції “Учприлад” та повторно розглянути їх пропозицію. Це рішення замовник наразі не виконав.

Підприємство-скаржник “Учприлад” зареєстроване у Рівному та належить Василю Асєєву. У його активі 55 угод з розпорядниками публічних коштів, сумою трохи менше 10 млн гривень. У публічному доступу відсутні угоди про постачання “Учприладом” схожої кількості польових розкладних ліжок. У складі власної пропозиції компанія надала договір, яким підтверджено постачання 20 тисяч звичайних розкладних ліжок громадській організації на початку березня 2022 року.  

Учасником обох закупівель, окрім інших, є також черкаське товариство “Група Венето”. Ціна їхнього виробу – 2,9 тисячі гривень, що вище за ціни потенційних переможців. У 2022 році саме з цією компанією Черкаська обласна військова адміністрація укладала договір на постачання майже 2 тисяч схожих ліжок, загальною ціною у понад 6 млн гривень. Договір з “Група Венето” було підписано без проведення відкритих торгів, що було дозволено закупівельним законодавством. Саме ця компанія фігурувала у скандалі, пов’язаному із бронежилетами, які їм нібито передала на відповідальне зберігання Черкаська обласна військова адміністрація. Тоді бронежилети опинилися у вільному продажі в одній з мереж будівельних супермаркетів. СБУ почала власне розслідування, втім за рік очільник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець повідомив, що справу закрили. 

Залиште відповідь