Полтавська мерія може купити китайські вантажівки, які досі продають в росії
18.08.2023   //   25 Переглядів

17 серпня 2023 року Полтавська міська рада оголосила про закупівлю 5 вантажівок, які будуть використовуватися для зимового утримання міста. Техніка має підсилити місцеве комунальне підприємство, яке в свою чергу повинне замінити приватних підрядників, котрі роками освоювали кошти місцевого бюджету, що виділялися на утримання дорожньої інфраструктури. Комунальники отримають техніку китайського виробництва від компанії, яка досі активно торгує в росії та з росією.

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”.

Згідно з протоколом про розгляд тендерних пропозицій, переможцем закупівлі полтавських комунальників стало київське товариство з іноземними інвестиціями “Юромаш”, яке запропонувало 5 вантажівок китайського виробника Dongfeng марки DFH 3330 AJ80. Вартість однієї одиниці складає 6,3 млн гривень разом з навісним обладнанням (відвалом, бункером та механізмом для розкидання протиожеледних матеріалів). У разі підписання угоди поставити товар переможець має до 30 листопада поточного року.

Єдиним конкурентом “Юромаш” на торгах було товариство “Торговий дім “Будшляхмаш”, що пропонувало автівки на базі шасі ще одного китайського бренду – JAC. 

Зазначимо, що китайські автовиробники офіційно не вийшли із російського ринку і продовжують постачати на нього спеціалізовану та легкову техніку. Зокрема, компанія Dongfeng нещодавно брала участь у міжнародній автовиставці, що проходила у Москві, участь у якій брали також компанії з Ірану,  Туреччини, Південної Кореї та ще 18 країн світу, яких організатори не називали.

У свою чергу НАЗК веде реєстр міжнародних спонсорів війни – компаній, які продовжують свою економічну активність на території країни-агресора і відповідно підтримують її власними податками. На сьогодні компанії Dongfeng у цьому реєстрі немає. 

Залиште відповідь