Оточенню водія черкаського мера легалізовують сумнівну нерухомість
18.08.2023   //   27 Переглядів

17 серпня 24 депутати Черкаської міської ради проголосували за надання дозволу на розроблення документації із землеустрою ділянки по вулиці Благовісній у центральні частині обласного центру. Підставою для такого рішення стало нібито наявність у заявника нерухомого майна на цьому об’єкті. При цьому жодного дозвільного документу на будівництво тут нерухомості не видавалось. Заявник – батько фактичного водія черкаського міського голови Анатолія Цвітковського – Михайло.

Як вбачається із проєкту рішення, який із третьої спроби підтримали депутати, Михайло Цвітковський звернувся із відповідною заявою, аби отримати у оренду земельну ділянку, ще у січні 2023 року. До заяви був наданий витяг із реєстру права власності на нерухоме майно. При цьому містобудівельний портал Черкаської міської ради та будівельний портал Державної архітектурно-будівельної інспекції не містять відомостей про початок та завершення будь-якого будівництва за адресою, де заявник просив надати у користування йому ділянку. Тут розташований торгівельний кіоск, площею у 40 квадратних метрів. Реєстрацію кіоску, як вбачається із Витягу з реєстру права власності на нерухоме майно, було здійснено ще у 2020 році скандально відомим державним реєстратором Богданом Цьопою. Він працював у декількох сільських радах довкола Черкас та став фігурантом низки майнових скандалів. Нині Цьопу позбавили права здійснювати будь-які реєстраційні дії, також він формально залишається депутатом Черкаської районної ради від забороненої партії опзж. 

Відповідно до чинного законодавства, будь-які земельні ресурси комунальної чи державної власності мають передаватися у постійне користування виключно на підставі публічних аукціонів. Втім існує невелика кількість вийнятків – серед яких наявність на ділянці нерухомого майна, яке перебуває у власності заявника. Аби таке майно було належним чином зареєстроване, заявник також має подати до державному реєстратору пакет документів, який засвідчує право користування земельною ділянкою. Таким чином юридично неможливо легально збудувати та ввести у експлуатацію нерухоме майно до моменту оформлення права власності або користування на земельну ділянку під ним. 

У пояснювальній записці до проєкту рішення чиновники Черкаської міської ради, які його готували, зазначають, що об’єкт має ознаки сумнівною реєстрації. Втім це не зупинило більшість депутатів міської ради від результативного голосування на користь заявника. Свої голоси віддали представники всіх політичних сил представлених у сесійній залі, окрім фракції “Голос”.

Раніше, за аналогічною схемою своє майно реєструвало також товариство “Хотей-торг”, прописане у Черкасах. У той же період, що і Михайло Цвітковський, воно зареєструвало право власності на 4 об’єкти нерухомості, три з них “реєстрував” також Богдан Цьопа. На момент реєстрації цих об’єктів до складу засновників “Хотей-торг” входила Катерина Геращенко – рідна сестра дружини Черкаського міського голови Анатолія Бондаренка – Валерії. Втім згодом її у складі засновників цього товариства замінила непублічна пенсіонерка Валентина Пелипась. Єдиною згадкою про неї у мережі інтернет є її участь у складі територіальної виборчої комісії на попередніх місцевих виборах від партії “За майбутнє”, яку на Черкащині очолює вже згаданий міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

Залиште відповідь