В Одесі витрати на фундамент будинку дитячої творчості, який укріплюють 4 роки, наближаються до 80 мільйонів 
30.06.2023   //   282 Переглядів

Управління капітального будівництва Одеської міської ради 22 червня повідомило про намір украсти договір з ТОВ «Одесміськбуд» про укріплення фундаменту будівлі КНПЗ «Одеський центр дитячої та юнацької творчості «Дивосвіт» за 9,26 млн грн.

Про це пише Олена Кравченко у «Антикорупційному вимірі» з посиланням на «Прозорро».

Про закриття центру дитячої творчості «Дивосвіт» через аварійність приміщення повідомляло видання «Думська» у лютому 2019 року. Але ця історія почалася раніше. Осінню 2016 року чиновники хотіли замовити ремонт будівлі, але торги двічі не відбулися.

Влітку 2018 року управління капітального будівництва Одеської міськради замовило виконання інженерно-геологічних вишукувань, технічне обстеження фундаментів та технічну документацію об’єкта. Восени 2018 замовили ремонтно-реставраційні роботи з укріпленням фундаментів будівлі за 120 тисяч гривень. Підрядником було ТОВ «Мегабуд пром».

Після цього ремонту, весною 2019 року замовили проєктну документацію для ремонту. Розробка проєктної документації на «Ремонтно-реставраційні роботи з укріпленням фундаментів будівлі КПНЗ «Одеський центр дитячої та юнацької творчості «Дивосвіт» за адресою: м. Одеса, вул. Спиридонівська, 10» цього разу обійшлася в 859 тис грн.

Виконав роботи той самий підрядник, який провів у 2018 році інженерно-геологічні вишукування, технічне обстеження фундаментів та надав технічну документацію. Це Держпідприємство «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція».

У серпні 2019 р. чиновники замовили роботи з укріплення фундаменту «Одесміськбуд». Заплатили за ці роботи 21,67 млн грн. Фірма є фігурантом кримінального провадження стосовно привласнення, розтрати або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб. В межах цього провадження накладався арешт на мініфутбольне поле.

Майже за 101 тисячу гривень авторський нагляд за цим процесом здійснив вже згадуваний Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція».

Разом з тим, у 2020 році цей інститут ще раз провів корегування проєктної документації за 514 тис гривень. Укладали договір ще на майже півтора мільйона, але його розірвали за згодою сторін.

Влітку 2020 року з ТОВ «Одесміськбуд» уклали ще один договір на ті самі роботи з позначкою «коригування». Сума була вдвічі більша за попередню – 46,38 млн грн.

Держаудитслужба промоніторила цю закупівлю і виявила порушення.

Тим часом той самий науково-дослідний інститут ще за 109 тисяч гривень здійснив авторський нагляд. Паралельно розробили проєктно-кошторисну документацію та провели ремонт інженерних мереж. На це пішло ще майже два мільйони гривень.

У вересні 2021 р. здійснювати авторський нагляд за укріпленням фундаменту доручили підприємцю Сергію Тихонюку. Заплатили йому за це 83 тисячі гривень. У жовтні 2021 року цьому ж підприємцю доручили корегувати проєктну документацію за майже 49 тисяч гривень. У травні 2023 року Сергію Тихонюку знову доручили корегувати проєктну документацію, але вже за 255 тисяч гривень.

22 червня з’явилася інформація про те, що на укріплення фундаменту виділять ще понад 9 мільйонів гривень.

На початку 2022 Одеська міськрада розповіла про перебіг ремонту будівлі «Дивосвіту». Зазначалося, що під час цих робіт у Центрі функціонують 36 гуртків та студій, у яких займаються 2700 дітей.

Вказувалося, що роботи закінчать до кінця другого кварталу 2022 року. Але не вийшло. В обґрунтуванні останньої закупівлі замовник додає стандартне формулювання про те, що заміна попереднього виконавця робіт може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням.

Всього, разом з останньою оголошеною закупівлею, на ремонт будівлі «Дивосвіту» буде витрачено вже майже 79 мільйонів гривень.

 

Залиште відповідь