Комунальника підозрюють у розкраданні 104 мільйонів на Подільському мості у Києві
29.06.2023   //   342 Переглядів

Прокуратура Києва вважає, що керівник комунального підприємства «Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» переплатив зайві 104 млн грн за роботу підрядній організації на будівництві Подільсько-Воскресенського мостового переходу.

Про це пише Дмитро Чернишов у виданні «Інформатор. Гроші».

З 2017 р. генпідрядником на будівництві мосту виступає ТОВ «Еко-Буд-Трейд». Це підприємство пов’язують зі скандальним бізнесменом Денисом Комарницьким.

Видання повідомляло, що керівник генпідрядної організації Віталій Фастовець наразі знаходиться під цілодобовим домашнім арештом. Раніше вже йому було повідомлено про підозру за фактами завищення вартості робіт з використанням найманого нестандартного обладнання на суму близько 36 млн грн, а також робіт з фарбування прольотних плит Подільського мосту на суму близько 2 млн гривень. А ще прокуратура підозрювала, що чиновники безпідставно перерахували 6 млн грн за підводні роботи, які не проводилися.

Як зазначають у прокуратурі, у березні 2023 року підпорядкована КМДА «Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» підписала чергові акти прийому виконаних робіт з генпідрядником і підрядною організацією. Йшлося про витрати на оренду та експлуатацію спеціальних машин та механізмів. Одній з фірм за це з бюджету перерахували 181 млн грн.

У прокуратурі з’ясували, що за висновками будівельно-технічної експертизи вартість оренди техніки була завищена на 104 млн грн. Тобто мали заплатити з бюджету 76 млн грн, а не 181 млн грн. Також надалі ці  кошти були перераховані фірмам з ознаками фіктивності під виглядом закупівлі взуття, господарських товарів, запчастин тощо. Це робили для того, щоб перевести кошти у готівку та розподілити між злочинними учасниками схеми.

У межах слідства проведено 8 обшуків за місцями мешкання осіб, причетних до протиправної схеми. На рахунки 8 підприємств, задіяних у схемі, накладено арешти — для подальшого стягнення компенсації за таке «освоювання» бюджетних коштів.

З 31 жовтня 2022 року директором КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва» є Роман Лісневський. Він є підозрюваним у цій справі. Також як і в справі про переплату 6 млн грн за підводні роботи, які не проводилися. А саме це підприємство підпорядковується департаменту транспорту КМДА.

Що стосується генпідрядної організації, то вона пов’язана не тільки з Денисом Комарницьким. Компанія, за даними Youcontrol, зареєстрована у Києві у 2014 році зі статутним капіталом у 1 тис. грн. Пізніше статутний капітал збільшили до 7 млн грн. Власником протягом 2017-2019 років був Максим Половко. Пізніше співвласником став Євген Расторгуєв. У 2020 році замість Расторгуєва співвласником став Валерій Міщенко. А у 2023 році замість Половка співвласником став Володимир Яцун.

Валерій Міщенко був пов’язаний спільним бізнесом з нардепом Олесем Довгим, заступником голови Офісу Президента Олегом Татаровим, братом екс-нардепа В’ячеслава Константіновського Олександром, а ще був помічником колишнього народного депутата від БЮТ Григорія Омельченка у 2006-2012 роках. Максим Половко у 2015 році невдало балотувався до Київради за списками Блоку Петра Порошенка. Максима Половка пов’язували з заступником голови КМДА Вячеславом Непопом та екс-головою «Київміськбуду» Михайлом Голицею.

Залиште відповідь