На Житомирщині 201 мільйона на відновлення зруйнованих окупантами помешкань поділили чотири фаворита та новачок
23.06.2023   //   419 Переглядів

З початку широкомасштабної війни РФ проти України по квітень 2023 року департамент регіонального розвитку Житомирської облдержадміністрації замовив робіт на відновлення зруйнованого окупантами житла та будівель на 201 млн грн.

Про це пише «20 хвилин. Житомир».

У квітні 2022 року з повним звільненням північних областей Уряд розпорядився виділити 1 мільярд гривень на ліквідацію наслідків військових дій та першочергового відновлення інфраструктури. З цієї суми 100 мільйонів направили Житомирській обласній військовій адміністрації (ОВА).

Станом на серпень 2022 року в області налічувалося більш ніж 2800 об’єктів, пошкоджених внаслідок збройної агресії з боку росії, зокрема 213 повністю зруйнованих. Насамперед ремонт житлових будинків та інших будівель здійснювали на півночі та сході області, зокрема в Овручі, Малині, Коростені, в громадах Коростенського та Житомирського районів.

Головним розпорядником отриманих з резервного фонду коштів визначили департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА. На особливий період скасували проведення публічних торгів за тендерними процедурами, дозволивши самостійно обирати виконавця робіт. Разом із тим звільнено від обов’язку публікувати інформацію в системі публічних торгів “Прозорро”.

У відповідь на запит ГО “Антикорупційний штаб” департамент регіонального розвитку надав перелік об’єктів для першочергового ремонту та відбудови разом із вартістю та переліком виконавців.

У переліку зазначили  865 угод на розробку проєктів, технічний нагляд і відновлення будівель та приватних будинків в області. Загальна сума видатків по листопад 2022 року становить понад 111 млн грн. Майже усі підряди — 90% від коштів — розподілили між чотирма виконавцями. В перелік “обраних” потрапили: ТОВ “НВФ “Термоуніверсал”, ТОВ “Артхаус”, “Управляюча компанія “Комфорт-Буд” та “Торгово-промислова компанія Центр Комплект”.

Беззаперечним фаворитом, якому дісталося 30% замовлень, стало житомирське ТОВ “Артхаус”. З ним департамент уклав 196 угод на більш ніж 34,3 млн грн.

ТОВ “НВФ “Термоуніверсал” дісталося 324 угоди на 25,2 млн грн.

131 угоду на 21 млн 781 тис грн. підписали з ТОВ “Управляюча компанія «Комфорт-Буд”.

З “Торгово-промислова компанія Центр Комплект” уклали 248 угод на понад 12 млн 860 тис грн.

5,4 млн грн виділили на угоди з ТОВ “ТВК ГОРА”. Близько 2 млн грн з цієї суми товариство отримало на заміну вікон в Бердичівському будівельному ліцеї. Хоча заміну вікон у навчальному закладі планувати здійснити задовго до початку повномасштабної війни. Це ж товариство обрали виконавцем за 17 угодами в Бердичівському районі. Зокрема й щодо заміни вікон у ПТУ №4 на 1,64 млн грн. та у чотирьох школах Бердичева.

У жовтні 2022 р. уряд змінив вимоги до проведення закупівель. З цього часу замовники мають публікувати інформацію про тендери, що дозволило знову бачити, куди витрачаються кошти на реконструкцію.

Проте жодних суттєвих змін не відбулося. В Житомирській області угоди на відновлення продовжили укладати за прямими договорами. Основна частина угод на 90 мільйонів гривень укладені з жовтня 2022 року по квітень 2023 року з трьома раніше згаданими будівельними компаніями.

Без проведення електронних торгів та за процедурою “Українська Визвольна Війна” більше половини коштів отримало ТОВ “Артхаус”. З товариством уклали відповідно 105 та 27 угод на загальну суму 46,2 млн грн. ТОВ “НВФ “ТЕРМОУНІВЕРСАЛ” отримає за 80 угодами близько 14 млн грн. Ще 69 угод підписано з “Торгово-промислова компанія Центр Комплект” на 9,6 млн грн.

Також з’явилися угоди з ТОВ “Житомир буд спец монтаж”, ФОП Козачевський Михайло та ТОВ “ЦЕНТРО АЛЬТ” як з новими виконавцями. Їм планують перерахувати по 8,77 млн, 7,68 та 2,8 млн грн.

ТОВ “Житомир буд спец монтаж”, засноване лише 4 місяця тому. Але це не стало на заваді укладанню з компанією п’яти угод.

«Водночас, отримавши аванси за ремонти на сотні об’єкти, товариства місяцями затягують з виконанням робіт, залишаючи постраждалих зимувати в непридатному для проживанні житлі. За відсутності угод та розрахунку складових витрат на ремонт навряд чи слід очікувати на належну прозорість використання бюджетних коштів», – написало видання.

Від «Наших грошей»

Головний отримувач коштів на відновлення житла – житомирське ТОВ «Артхаус» – зареєстроване в травні 2006 року. Власником фірми є Бобло Петро Іванович.

Залиште відповідь