У Києві міст на Довженка відремонтують «труханівці» за 920 мільйонів
20.06.2023   //   227 Переглядів

КК «Київавтодор» 1 червня замовив ТОВ «Ростдорстрой» ремонт шляхопроводу на перетині вулиць Олександра Довженка та Дегтярівської у Шевченківському районі столиці за 920 млн грн.

Про це пише Дмитро Чернишов у виданні «Інформатор. Гроші» з посиланням на «Прозорро».

За умовами договору підрядник повинен демонтувати конструкції існуючого шляхопроводу, побудувати новий шляхопровід та з’їзди з нього, влаштувати зовнішні мережі каналізації, водопостачання та електроосвітлення, перевлаштувати контактну мережу та трамвайні колії, влаштувати тротуар, велосипедно-пішохідну доріжку, огорожу, встановити дорожні знаки, урни, антипаркувальні стовпчики та паркувальні стійки для велосипедів, а також нанести дорожню розмітку.

Цей тендер потрапляв у поле зору Держаудитслужби.

Шляхопровід в складі розв’язки на перетині вулиці Дегтярівської та Олександра Довженка збудували у 1963 році. У 1994 році його стан був оцінений як передаварійний, а у 2017-2021 роках – як непрацездатний, у зв’язку з цим було прийнято рішення звести нову споруду без використання елементів існуючого мосту.

Вже почалася ця реконструкція. Очікується, що до 30 липня рух на вулиці Довженка буде перекрито у зв’язку з ремонтними роботами. У рамках реконструкції дорожники оновлять також магістральні вулиці загальноміського значення Дегтярівську, Олени Теліги та Олександра Довженка у районі розв’язки, основні з’їзди та заїзди шляхопроводу, тротуари, трамвайне полотно. На вулиці Олександра Довженка замінять усі шари асфальтового покриття, оновлять тротуари, а також прокладуть новий колектор дощової каналізації.

ТОВ «Ростдорстрой» належить депутату Одеської міськради Юрію Шумахеру та Євгену Коновалову. Перший є членом фракції «Довіряй справам» та комісії з питань транспорту та дорожнього господарства. Від тієї ж партії балотувався до міської ради та Євген Коновалов у 2015 році, але не пройшов. Одеські підприємці володіють компанією RDS через австрійську фірму «ЮТТЕМА АУ ГмбХ».

Фірму підозрювали у змові з депутатами Одеської міськради та розтраті державних коштів у період з 2014 до 2016 року на ремонті доріг Одеси. НАБУ оцінює збитки одеситам від дій компанії у 800 мільйонів гривень.

Крім цього, фірма «Ростдорстрой» фігурувала у справі про можливі махінації Служби автомобільних доріг (САД). Слідчі підозрювали чиновників Служби у лобіюванні інтересів певних компаній. Працівники САД відхиляли вигідні пропозиції та ставили переможцями «своїх людей». За це чиновники нібито отримували «відкати» у розмірі 10-15% суми тендеру. У результаті під час перевірок ремонтів доріг вартість матеріалів було завищено, а ремонти на дорогах були зроблені халтурно і не були закінчені. Це лише кілька епізодів з історії «Ростдорстроя». Загалом компанія з 2016 року підписала угод на ремонт і будівництва доріг, мостів, шляхопроводів на 75,21 млрд грн.

Залиште відповідь