Вінницька міськрада через суд вчетверо збільшила орендну плату для забудовника скандального ЖК
12.06.2023   //   188 Переглядів

Господарський суд Вінницької області задовольнив позов Вінницької міськради до ТОВ “Рендінвест” визнавши укладеною додаткову угоду, якою було встановлено новий розмір орендної плати. Відповідне рішення було опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень 7-го червня.

Під час розгляду справи суд встановив, що рішенням Вінницької міської ради від 26 грудня 2014 року ТОВ “Рендінвест” було передано в оренду терміном на 10 років земельну ділянку площею 4,06 га, розташовану на вул. Покришкіна,8В у м. Вінниця. Землю підприємство отримало для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку. На підставі цього рішення 5-го січня 2015-го року сторони підписали відповідний договір оренди, яким, серед іншого, встановили, щомісячний розмір орендної плати у розмірі 37,12 тис грн.

Однак минув лише місяць і 19-го лютого 2015-го року сторони підписали додаткову угоду, якою на період виконання будівельних робіт було зменшено орендну плату до 23,18 тис грн/місяць.

У червні 2021 року Вінницька міська рада затвердила нову технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель в межах міста Вінниці, яка почала діяти з 1-го січня 2022 року. Відповідно до згаданого документу оцінка землі під будівельним майданчиком “Рендінвеста” суттєво зросла. Враховуючи наявні зміни рада направила підприємству листа з проектом додаткової угоди, яким планувалось збільшити орендну плату до 94,04 тис грн/міс, унормувавши її з новою оцінкою земель міста. Відповідний лист, однак, фірма проігнорувала, що і стало підставою для звернення до суду. 

Вивчивши обставини справи та врахувавши належним чином прийняте радою рішення щодо переоцінки земель міста, суд прийняв рішення задовольнити позов Вінницької міської ради. З моменту набрання судовим рішенням законної сили додаткова угода між сторонами вважатиметься укладено, а орендна плата відповідно збільшиться до 94,04 тис грн/міс. 

Власником та керівником ТОВ “Редінвест” вказаний вінницький підприємець Олександр Сугак, який заданими місцевих ЗМІ тісно пов’язаний з депутатом Вінницької міськради Олександром Даном. Що ж до ЖК “Європейський”, який власне і зводиться на вул. Покришкіна, 8В, то будівництво є вельми проблемним та вже неодноразово привертало увагу медійників. 

Залиште відповідь