Ужгородської чиновники розірвали угоду на засекречене проєктування на стадіоні “Автомобіліст” після розголосу у ЗМІ
12.06.2023   //   90 Переглядів

Департамент міської інфраструктури Ужгородської міськради уклав угоду вартістю 1,5 млн грн з ТОВ «Закарпатреконструкція» після проведення закупівлі без використання електронної системи «Прозорро» на послуги з інженерного проєктування для «Реконструкції громадського спортивно-оздоровчого будинку стадіону «Автомобіліст» для потреб ВПО в м. Ужгород».

Як  повідомляється на сайті Бюро економічної безпеки України, аналітики Територіального управління БЕБ в Закарпатській області встановили, що у департаменті міської інфраструктури уклали півторамільйонний договір без проведення тендерних процедур та без здійснення аналізу ринку для визначення очікуваної вартості предмету закупівлі.

Також йдеться, що одним із виконавчих органів Ужгородської міської ради на цей же об’єкт та ідентичний вид будівництва у 2021 році вже замовлялись проєктні роботи, вартість яких була меншою у 30 разів. «Імовірно, кошти в розмірі 1,5 млн грн планувалося витратити на значно більший обсяг робіт ніж будівля для проживання внутрішньо переміщених осіб», – припускають у БЕБ, що може свідчити про нецільове використання коштів місцевого бюджету та значне завищення вартості послуг.

Після того, як Теруправління БЕБ в Закарпатській області поцікавилось у департаменті міської інфраструктури про мету закупівлі та обсяги замовлених послуг і попросили надати вихідні дані, передані організації для виконання договору, замовник і підрядник розірвали договір у зв’язку із необхідністю уточнення вихідних даних.

Будівля спортивно-оздоровчого будинку стадіону «Автомобіліст», для реконструкції якої під потреби внутрішньо-переміщених осіб департамент міської інфраструктури Ужгородської міської ради замовив проєктну документацію, перебуває на балансі комунального закладу «Дитячо-юнацька спортивна школа № 1 м. Ужгород» Ужгородської міської ради. У листопаді 2022 року комунальний заклад замовляв проведення незалежної оцінки майна стадіону.

Раніше експертизу проєкту будівництва «Реконструкція будівлі під спортивно-оздоровчий комплекс «Автомобіліст» по вул. Капушанській», а також проектно-кошторисну документацію для об’єкту за 50 тис грн робили у 2021-22 роках.

Розробником проєктної документації виступило ТОВ «Закарпатреконструкція», засновником і берефіціаром якого значиться старший викладач кафедри міського будівництва і господарства Ужгородського національного університету Михайло Несух. Сума підписаних договорів компанії через «Прозорро» на переважно неконкурентних закупівлях – 38,4 млн грн.

 

Залиште відповідь