Улюбленець комунальників Нікополя за 10 мільйонів залатає дороги асфальтом за завищеними цінами 
12.06.2023   //   193 Переглядів

Управління благоустрою, інфраструктури та комунального господарства Нікопольської міської ради впродовж двох місяців замовило у ФОП Ілля Нікітюк поточних ремонтів доріг міста на 9,9 млн.грн.

Інформація про закупівлі міститься в системі «Прозорро».

11 травня нікопольські комунальники за процедурою «відкриті торги з особливостями» замовили:

  • поточний ремонт дороги по вул. Каштанова на 3,7 млн. грн.
  • поточний ремонт дороги по вул. Піддубного на 3,8 млн. грн.
  • поточний ремонт дороги по пров. Робочий на 1,2 млн. грн.

Строк виконання робіт – до кінця 2023 року. Ні в тендерній документації, ні в договорі локації ремонтних робіт не зазначені.  

Вже 23 травня закупівлі ремонтних робіт на вулицях Каштановій та Піддубного потрапили під моніторинг Держаудитслужби.

ДАСУ зацікавилася тим, на підставі яких документів замовником здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість. Також аудитори звернули увагу на те, що ФОП Нікітюк І. Є. не має будівельної організації та, відповідно, документів, які містяться у складі наданої їм тендерної пропозиції, не має апарату управління. Це означає, що підприємець не має підстав для нарахування у договірній ціні адміністративних витрат. Держаудитслужба вимагає пояснень, чому замовник не направив вимогу про усунення невідповідностей щодо включення у договірну ціну адміністративних витрат.

Також ДАСУ зауважило, що підрядник зазначив в пропозиції екскаватор-навантажувач на пневмоколісному ходу та спеціальний напівпричеп-самоскид Carnehl, які орендуються у ТОВ «Ап-Магістраль». При цьому, у наданому у складі тендерної пропозиції договорі від 21.04.2023, ці транспортні засоби відсутні. Також відсутні копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів. Це теж потребувало усунення невідповідностей, проте замовник проігнорував цю норму закону.

Управління благоустрою, інфраструктури та комунального господарства Нікопольської міської ради пояснило, що на ремонт доріг закладені бюджетні кошти і їх потрібно ремонтувати, а на тендери прийшов лише один учасник ФОП Нікітюк І.Є. Якщо б його пропозицію замовник відхилив, то це «могло б в свою чергу призвести до негативних наслідків та обурення мешканців м. Нікополя щодо тривалого невиконання ремонту доріг».

Висновків на моніторинги цих закупівель Держаудитслужба ще не надала.

В червні комунальники укладають ще два прямих договорів із ФОП Нікітюк. Управління благоустрою, інфраструктури та комунального господарства Нікопольської міської ради замовило:

  • поточний ремонт дороги по вул. Волинська на суму 345 тис. грн.
  • поточний ремонт дороги по вул. Каштанова на суму 807,5 тис. грн.

Строк виконання  ремонтних робіт до 17 серпня 2023 року. Знову конкретні локації ремонтних робіт не зазначені.  

В кошторисах усіх п’яти закупівлель ФОП Нікітюк зазначив, що вартість суміші асфальтобетонної  складає 7 064 грн/тонна. Марка асфальтобетону не зазначена.

Загалом, для робіт буде використано більш як 945 тонн асфальтобетонної суміші. 

Згідно даних ДП «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П.Шульгiна», ціни на асфальтобетонні суміші в Дніпропетровській області коливаються в діапазоні від 3 900 із бітумом в’язким у складі до 7 900 грн/тонна із бітумом рідким. Останній використовують для укладання асфальту в холодну пору року. Як писали журналісти сайту “Наші Гроші”, вартість асфальтобетонної суміші для дорожніх ремонтів у Кривому Розі в лютому 2023 року складала 4 470-4 500 грн/тонна.

Згідно договору в тендерній пропозиції, купувати асфальтобетонну суміш підприємець Нікітюк буде у орендодавця транспортних засобів ТОВ «Ап-Магістраль» із Запоріжжя. Вартість та марка асфальтобетону в цьому договорі не зазначена. Додамо, що ціни на асфальтобетон у Запорізькій області, не перевищують 5 200 грн/тонна.

ТОВ «Ап-Магістраль» – це фірма з уставним капіталом 1000 грн. з пропискою у місті Запоріжжя. Компанія була зареєстрована в листопаді 2020 року і вона не є виробником асфальтобетону. За час існування фірма змінила трьох власників, прописку та навіть назву – спочатку вона називалася ТОВ “РКР 777”.

З 1 січня 2023 року фірма належить мешканцю Марганця Арутюну Сережайовичу Григоряну. За даними аналітичної платформи YouControl, родичем власника фірми є Григор Арутюнович Григорян, колишній оперуповноважений та слідчий Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області, а нині прокурор Криворізької північної окружної прокуратури Дніпропетровської області.

ТОВ «Ап-Магістраль» з кінця 2022 року почало приймати активну участь у закупівлях і вже отримало від запорізьких комунальників замовлень на 1,4 млн. грн. Цікаво, що для виконання робіт з утримання вулично-дорожньої мережі ТОВ «Ап-Магістраль» орендує техніку у ПрАТ «Запорізький асфальтобетонний завод».

Додамо, що ціни на асфальтобетон у Запорізькій області, згідно даних ДП «Держдор НДІ», не перевищують 5 200 грн/тонна.

ФОП Ілля Нікітюк зареєстровано в 2017 році. Сам підприємець прописаний в гуртожитку. В активі підприємця укладених 193 договори на суму 70,3 млн. грн. Діяльність Нікітюка зосереджена в кордонах Нікополя. Майже всі замовлення ФОП Нікітюк отримує від управління благоустрою, інфраструктури та комунальної власності міськради Нікополя. Цей ФОП – головний підрядник управління.

Ілля Нікітюк з вересня 2020 року є засновником та керівником ПП «Виробничо-комерційна фірма «Агрус». У 2016-2018 засновником цієї компанії значився Юлій Чернишов. За даними аналітичної платформи YouControl, це син бізнесмена та ексдепутата-регіонала Нікопольської міської ради Сергія Тихенка. В 2017 році Тихенко знову обрався в депутатський корпус та отримав призначення на посаду ексзаступника міського голови Нікополя з питань житлово-комунального господарства.

Управління благоустрою, інфраструктури та комунального господарства Нікопольської міської ради з 2016 року очолює Всеволод Зінченко. До травня 2018 року ця установа називалася управління житлово-комунального господарства. Роботу цієї установи як раз і курував Сергій Тихенко.   

 

Залиште відповідь