Рівненські податківці відсудили у збанкрутілого держпідприємтва ще 2 мільйона боргу
12.06.2023   //   276 Переглядів

Господарський суд Рівненської області приставши на аргументи Головне управління ДПС Рівненщини присудив стягнути з ДП “Дослідне господарство “Білокриницьке” Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України податковий борг у розмірі 2,05 млн грн. Відповідне рішення було оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень 7-го червня поточного року. 

Згідно матеріалів справи за період з червня 2021 року по лютий 2023 року держпідприємство, яке наразі перебуває у стані банкрутства на стадії реалізації майна, накопичило суттєвий борг по сплаті податків та зборів. Зокрема: 

  • Заборгованість по єдиному внеску нарахованому роботодавцем на суми заробітної плати, винагороди за цивільно-правовими договорами, допомозі по тимчасовій непрацездатності – 753,77 тис грн; 
  • Заборгованість по земельному податку з юридичних осіб – 1,29 млн грн;
  • Заборгованість по єдиному податку з с/г товаровиробників – 6,21 тис грн. 

Як було встановлено судом заборгованість виникла за самостійно задекларованими, але не сплаченими податковими зобов’язаннями. 

Сам відповідач у судовому засіданні проти заявлених позовних вимог не заперечував. Відповідно до цього суд прийняв рішення задовольнити позов ДПС та стягнути з держпідприємства 2,05 млн грн податкового боргу. 

Керівником ДП “Дослідне господарство “Білокриницьке” Інституту сільського господарства Західного Полісся Національної академії аграрних наук України з листопада 2022 року призначено Віталія Сокотуна. Посадовець має чинне адвокатське посвідчення та є власником ТОВ “Екоюрсерсвіс” та співзасновником фермерського господарства “Мрія – 2017”. 

 

Залиште відповідь