Полтавські комунальники придбали мотокоси за завищеними цінами  
12.06.2023   //   98 Переглядів

7 червня управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому уклало договір з ПП «Інтердеталь» на поставку 45 ручних мотокіс за 837 тис грн.

Про це пише Микола Лисогор у виданні «Полтавщина» з посиланням на «Прозорро».

Договір був укладений за результатами тендера, на який зайшли два учасники. Під час аукціону ФОП Ілля Криворучко запропонував поставити мотокоси Oleo-Mac BCH 50 T по 18 тис. грн, а ПП «Інтердеталь» — мотокоси Oleo-Mac 741 50 Y по 18,6 тис. грн.

Пропозицію ФОП Криворучка, який представляв магазин oleo-mac-ua.com, відхилили, оскільки була виявлена невідповідність у технічних характеристиках заявленої моделі. Зокрема, підприємець занизив об’єм двигуна, потужність, вагу, обсяг бензобака та вказав невірну модель ріжучої головки.

Ціна на мотокоси Oleo-Mac 741 50 Y вийшла дещо завищеною: 18,6 тис. грн проти 16,6 тис. грн, яку пропонують усі офіційні дилери. Тобто мова про витрату зайвих 90 тис. грн на усій партії.

«З одного боку це незначна сума. З іншого боку — можна було б купити ще 5 додаткових мотокіс або квадрокоптер для військових. Занадто велика вартість витікає з неправильно порахованої очікуваної вартості та дискримінаційних умов закупівлі, які були прописані лише під кілька моделей італійської марки Oleo-Mac, про що «Полтавщина» вже писала. Це суттєво звузило кількість постачальників та, відповідно, зменшило економію», – пише видання.

У 2018 році, коли головою Полтавської ОДА був Валерій Головко, керівник та власник ПП «Інтердеталь» Сергій Халаш потрапив до обласної програми відшкодування кредитів. В той же час керівником обласного управління (нині — регіонального офісу) водних ресурсів було обрано Ігоря Еренбурга, який пропрацював на цій посаді близько року.

У 2020 році Еренбург обрався до Полтавської міської ради від партії тодішнього міського голови «За Майбутнє», очолив бюджетну комісію та став постійним фігурантом статей про будівельних підрядників, які почали систематично отримувати замовлення від міста.

Відповідно до даних Prozorro, весь цей час «Інтердеталь» Халаша займалася поставку техніки та обладнання замовникам по усій Україні. А у 2022-2023 роках підприємство майже повністю перемкнулося на співпрацю переважно із полтавськими комунальними замовниками, з якими до цього не мало справу. При чому в абсолютній більшості випадків замовлення підприємству почали надходити від комунальних підприємств «Міськсвітло» та «КАТП-1628», 4-ї міської лікарні, а також вищезгаданого Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області.

Залиште відповідь