Виконком Павлограда на мільйон купив антидронові рушниці у місцевої підприємниці   
06.06.2023   //   447 Переглядів

15 травня виконавчий комітет Павлоградської міської ради прозвітував про закупівлю на 1,12 млн. грн. антидрон-рушниць у ФОП Світлана Ізюмська.

Інформація про укладену угоду міститься в системі «Прозорро».

Закупівля проведена без використання електронної системи. Усього виконком придбав дві антидронові рушниці вартістю 560 тис. грн. кожна. За товар сплачено коштом місцевого бюджету. 

Антидрон-рушниця використовується військовими і допомагає блокувати роботу безпілотників. Пристрій має направлені антени, які випромінюють певний сигнал, який заглушує всі сигнали і способи зв’язку дрона із зовнішнім світом. Тому БПЛА, який знаходиться в хвилі рушниці, втрачає орієнтацію у просторі. 

Інформацію про предмет закупівлі покровські чиновники не деталізували. Яку саме глушилку дронів придбали в Павлоградському виконкомі – наразі невідомо. Виробник антидронових рушниць компанія “Kvertus” ціни на своє обладнання не приховує. На сайті виробника портативна система глушіння дронів, в залежності від потужності, коштує від 166 тис. грн. до 535 тис. грн. Найбільш популярна та затребувана модель Antidron KVSG-6, ціна якого 465 тис. грн. 

Більш того, виробник ТОВ «Квертус» присутній на Прозорро, де продає свій товар із гарантією. 

Згідно інформації на сайті виробника, придбати портативні антидрони можуть тільки державні організації України. Специфіка цього девайсу дозволяє його експлуатувати лише спецкористувачам, які мають на це дозвіл. Щоб придбати антидронову рушницю для військових, потрібен гарантійний лист про кінцевого користувача з підписом командира та печаткою відповідного підрозділу, що буде її використовувати. Проте в Павлограді якось вдалося скористатися послугами посередниці.

ФОП Світлана Ізюмська працює як приватна підприємниця більше 11 років. Веде діяльність в сфері безпеки та охорони. З 2016 року вона має 178 підписаних договорів на загальну суму 12,5 млн. грн. У ФОП Ізюмська купує та обслуговує системи відеоспостереження та відеонагляду виконавчий комітет Павлоградської міської ради.

З початку повномасштабної війни Росії проти України, ФОП Ізюмська стала однією з головних постачальниць обладнання для територіальної оборони Павлограда. Про це свідчить аналіз розрахунків виконкому із ФОП Ізюмська на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів. Але не всі “фронтові” закупівлі місцевої влади опубліковані в системі «Прозорро». Наприклад, до сьогодні немає звіту про постачання матеріально-технічного забезпечення ТРО на 2,2 млн. грн. в травні 2023 року. 

До речі, ця закупівля також не містить деталей про куплені товари. 

Раніше Наші Гроші.Регіон писали про те, як комунальна установа в Павлограді за кошти ЮНІСЕФ закупила партію ноутбуків з переплатою 25%. 

Залиште відповідь