Суд закрив за строками справу ексочільника Держгеокадастру Кіровоградської області
05.06.2023   //   72 Переглядів

Кіровський райсуд Кропивницького звільнив від кримінальної відповідальності та закрив справу колишнього очільника ГУ Держгеокадастру Кіровоградської області через сплив строків давності. Посадовця звинувачували у службовій недбалості.

 Про це йдеться в ухвалі суду від 26 травня.

Згідно з матеріалами справи, з 26 грудня 2019 року посаду очільника управління у статусі виконувача обов’язків обіймав Юрій Коробов. 12 травня 2020 року він своїм наказом затвердив заявнику проєкт землеустрою з відведення 1,9 га землі на території Бовтиської сільської ради Олександрівського району для ведення сільського господарства.

Таким чином заявник реалізував своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки із земель державної власності з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та втратив будь-які правові підстави для повторного отримання наділу.

Проте чоловік паралельно розробляв іще один проєкт землеустрою з відведення 2 га в Пурпурівській сільської ради Новомиргородського району. Цей проєкт рішення керівник Держгеокадастру затвердив наказом від 21 травня 2020 року.

Вартість цієї ділянки складала 131,8 тис. грн, що у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є істотною шкодою

Коробову інкримінували вчинення правопорушення за ч.1 ст. 367 КК України, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило істотну шкоду державним інтересам.

Оскільки вказаний злочин належить до нетяжких, термін давності невеликий. На момент надходження обвинувального акту до суду, строки на притягнення обвинуваченого до відповідальності спливли. Відтак колишній очільник Держгеокадстру подав клопотання про закриття провадження.

На підставі ст. 49 КК України у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності суд звільнив Юрія Коробова від кримінальної відповідальності, а справу закрив.

На момент надходження обвинувального акту до суду, даними з судової ухвали, він працював на посаді начальника управління земельних ресурсів та агропромислового розвитку виконавчого комітету Знам`янської міськрайонної ради.

Залиште відповідь