Суд виправдав директора черкаської поліклініки, який брав “благодійну допомогу” від постачальників  
31.05.2023   //   42 Переглядів

26 травня Придніпровський районний суд міста Черкас завершив розгляд справи та виніс вирок директору черкаської “Черкаської міської консультативно-діагностична поліклініки”. Посадовця обвинувачували у отриманні хабара, але суд розгледів у діях правоохоронців провокацію злочину.

Про це йдеться у вироку, оприлюдненому у відповідному реєстрі.

Мова про Владислава Свириденка, який нині продовжує працювати директором комунального закладу. 

Як вбачається із матеріалів справи, влітку 2019 року підсудний нібито вимагав від підприємиці, яка здійснювала торгівлю медичним обладнанням та реактивами, хабар у розмірі 10-20% вартості угод, які укладатимуться між поліклінікою та її підприємствами. Зокрема, 12 червня 2019 року підсудний та підприємиця підписали угоду, вартістю трохи більше 70  тисяч гривень. Після цього, у своєму кабінеті він отримав 8 тисяч гривень готівки.

Далі, вже у листопаді того ж року, між сторонами було укладено ще одну угоду, вартістю у майже 500 тисяч гривень, після чого обвинувачений отримав 50 тисяч гривень у власному кабінеті. 

Обвинувачений свою провину не визнав та заявив про провокацію з боку правоохоронців. Зокрема, він пояснив, що у 2019 році було оголошено тендер, який відбувся лише з третього разу і у якому перемогла компанія заявниці. Після виконання договору, вона прийшла до нього у кабінет та спробувала передати якийсь  подарунок зі словами «це вам вдячність за те, що ви з нами дружите, ідете нам на зустріч». Чоловік нібито був сильно заклопотаний своїми справами, тому поклав “подарунок” до шухляди, де його згодом і вилучили правоохоронці. Там знаходилася готівка.

Слідчими було зафіксовано світіння рук підсудного, що може свідчити про те, що він все таки мав справу з готівкою, яку отримав та поклав до своєї шухляди.  

Також у суді свідчили у якості свідка заступниця підсудного. Вона заявила про те, що у приватній розмові з нею чоловік ніби стверджував, що “брав благодійну допомогу” від постачальників, втім доказів цієї розмови не надала. 

Зазначимо, що у період відсторонення директора від посади саме вона виконувала його обов’язки і згодом була також затримана за службову недбалість і нині перебуває на лаві підсудних.  

В рамках негласних слідчих дій слідством зафіксовані розмови обвинуваченого із постачальницею, у яких йдеться про “10-20% знижки”.  

Постачальниця:  – По реактивам. Я вам казала що фірми, які виробники, роблять нам знижку, потім ми можемо на цю знижку від зареєстрованої ціни добавить…

 Підсудний: Плюс семь и плюс десять…  

Постачальниця: Плюс десять і плюс двадцять. 

Підсудний: Ну то робіть. 

Постачальниця:То це ж ми так і зробили. Я ж щоб ви подивились… Згадали, да? 

Підсудний: Ага. 

Постачальниця: Щоб ви подивилися на оці остаточні як би ціни. Тоже кинуть на електронку? Так…(передає грошові кошти).

У суді чоловік заявив, що не пам’ятає цю розмову.

Вивчивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що у справі мало місце провокація злочину. На думку судді, слідством не надало жодного доказу того, що саме підсудний вимагав кошти від постачальниці, навпаки, нібито саме вона ініціювала будь-які розмови про це, що і було враховано під час винесення вироку.

Суд повністю виправдав чоловіка від інкримінованих йому звинувачень.

Залиште відповідь