НАБУ розслідує, як на фіктивному придбанні добрив з кіровоградського с/г ДП вивели понад 16 мільйонів
31.05.2023   //   146 Переглядів

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави колишньому керуючому Центрального відділку держпідприємтва «Дослідне господарство «Елітне» Інституту сільського господарства степу НААНУ (селище Созонівка, що неподалік Кропивницького).

Про це йдеться в ухвалі суду від 11 травня.

Як ідеться в матеріалах справи, детективи НАБУ розслідують кримінальне провадження № 52022000000000182 від 14.07.2022 щодо розкрадання 16 млн грн коштів держпідприємства через фіктивне придбання добрив та їхнє застосування.

За даними слідства, наприкінці 2021 року в.о. директора підприємства через підставні фірми вирішила відмити кошти підприємства. Для цього з ТОВ «Завод біодобрив «Тривко» уклала угоди на постачання біодобрив на загальну суму 16 млн грн. З іншою фірмою – ТОВ «Каспій Агро» фігурантка уклала угоди загальною вартістю 696 тис. грн про внесення органічних добрив на поля підприємства.   

За дорученням керівниці керуючий Центрального відділку держпідприємтва підписав акти виконаних робіт та іншу документацію. Надалі через згадані фірми кошти перевели в готівку та передали керівниці держпідприємства.

Дії керуючого Центрального відділку кваліфікували за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України – тобто співучасть у привласненні майна в особливо крупних розмірах.

Серед доказів, які надали суду при розгляді клопотання про запобіжний захід були матеріали негласних слідчих розшукових дій, покази свідків. Агрономи, бухгалтер, економіст підприємства повідомили, що добрива не поставляли та не вносили на поля. Також один з працівників ТОВ-ки, через яку відмивали гроші, засвідчив, що передавав обготівковані кошти з цієї оборудки керівниці підприємства.

На суді прокурори Спецантикорупційної прокуратури просили застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Або ж заставу в сумі 7,1 млн грн. Прокурори вказували, що є ризик переховування підозрюваного. В матеріалах прослушки його телефонних розмов з матір’ю зафіксовано, що він оформлює довідку про інвалідність.

Підозрюваний просив про м’якший запобіжний захід. Стверджував, що підписав документи за наказом керівниці держпідприємства. Його захист вказував на необґрунтованість підозри.

Суд взяв до уваги, що за даними податкової протягом 2018-2022 років чоловік заробив лише 425 тис. грн, що неспівмірне із його способом життя. Він не зміг пояснити походження коштів на перебування за кордоном, утримання трьох автівок, в цілому проживання.

У підсумку суд ухвалив запобіжний захід тримання під вартою на два місяці з можливістю внесення застави в сумі 1,6 млн грн.

На підозрюваного покладено обов’язки не відлучатися з місця реєстрації у Дніпрі без дозволу слідчого, утриматися від спілкування зі свідками, здати паспорти, носити електронний браслет контролю пересування.

 

Залиште відповідь