На Кіровоградщині за посягання на територіальну цілісність чоловік за угодою отримав умовний термін
31.05.2023   //   65 Переглядів

Світловодський міськрайсуд Кіровоградської області визнав винним у посяганні на територіальну цілісність України чоловіка, який поширював у соцмережах проросійській гасла.

Про це йдеться у вироку суду від 18 травня.

Як ідеться у тексті вироку, фігурант громадянин України, проживає у м. Помічна Новоукраїнського району. Він пенсіонер, одружений, який має середню технічну освіту.

Слідство виявило, що як мінімум з 2021 року чоловік поширював в «Однокласниках» проросійські гасла із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Зокрема, поширив з проросійського пабліка допис в якому йдеться, що «Крим прийняв Путіна».

У листопаді 2021 року він поширив картинки із зображенням карти Європи, де Україна підписана як «подмосковье». Сама картинка підписана текстом наступного змісту: «Депутаты Львовской области направили обращение к Зеленскому с просьбой переименовать Россию в Московию. Тогда Украину можно переименовать в Подмосковию. Карта прилагается».

У квітні 2023 року він поширив з пабліка «Антимайдан и нас 945000 с нами Победа и Бог!», картинки спотвореного гербу Харкова російською символікою. Також репостив публікацію із зображенням розділеної карти України та підписом: «Шароварники, «ваше» – это лишь крохотный жалкий обрубок, всё остальное принадлежит вашим соседям с Севера и с Запада. Хуторяне, помните об этом всегда!».

Відповідно до висновку спеціаліста, в цих дописах міститься публічний заклик до зміни меж території та державного кордону України.

Дії обвинуваченого кваліфікували за ч. 1 ст. 110 КК України, тобто посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

24 квітня 2023 року між прокурором та обвинуваченим за участю його захисника, укладено угоду про визнання винуватості. Сторони узгодили покарання у вигляді 3 років позбавлення волі без конфіскації майна. Оскільки обвинувачений визнав вину, розкаявся, сприяв слідству, згідно з угодою передбачено звільнення його від відбування покарання з іспитовим строком на один рік.

Розглянувши угоду суд її затвердив. Протягом року обвинувачений повинен періодично з’являтися до уповноваженого органу з питань пробації для реєстрації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи.

 

Залиште відповідь