Голованівська селищна рада отримала низку скарг на обмеження конкуренції в закупівлі ноутбуків
31.05.2023   //   37 Переглядів

Голованівська селищна рада Кіровоградської області оголосила закупівлю комп’ютерної техніки очікуваною вартістю 443 тис. грн. При цьому отримала купу скарг від потенційних учасників.

Про це йдеться в системі Prozorro.

Замовник планує придбати по одній моделі ноутбуків ASUS Laptop X515EA та Asus TUF Gaming F15 FX506LHB-HN324. Ще вісім ноутбуків марки Dell Vostro 15 3510. Також планується придбання одного планшета марки iPad Pro 11.

Очікуваний строк поставки – до 20 грудня 2023 року. На кожен ноутбук і планшет гарантія повинна становити не менше одного року.  

Прийом тендерних пропозицій завершується 6 червня. Проте вже зараз у системі Prozorro по цій закупівлі потенційні учасники лишили п’ять скарг. Вони практично ідентичні за змістом та вказують на незаконність вимоги замовника надати в складі тендерної документації «Авторизаційного листа» від виробника.

В одній зі скарг наведено висновки Антимонопольного комітету, який в подібній закупівлі таку вимогу визнав незаконною і такою, що обмежує конкуренцію. Адже взяти участь у процедурі закупівлі зможуть лише ті суб’єкти господарювання, які мають договірні стосунки саме з виробником.

«Більш дієвим способом попередження постачання фальсифікатів є вимога надання у складі пропозиції видаткових та податкових накладних з кодом товару, адже за допомогою зазначеного коду можна визначити митні економічні операції, що проводилися щодо товару, прослідкувати походження товару та порядок здійснення поставки», – йдеться у скарзі.

Станом на 30 травня замовник не відреагував на скарги.

Раніше ноутбуки Голованівській селищній раді постачала ФОП Валентина Григораш. 

Залиште відповідь