Депутати легалізували самобуди в Черкасах з родинним шлейфом міського голови
31.05.2023   //   31 Переглядів

23 травня депутати Черкаської міської ради підтримали проєкти рішень про передачу в оренду земельних ділянок під кіосками-самобудами, які мають ознаки фіктивної реєстрації. Про це їх повідомляли місцеві чиновники, втім на результат голосування депутатів подібна інформація не вплинула. Серед бенефіціарів компанії, яка є власниками цього сумнівного майна, раніше були родичі міського голови.

У 2021 році у трьох локаціях міста з’явилися кіоски-самобуди, які були зареєстровані як об’єкти нерухомості реєстратором Богданом Цьопою у сусідньому до Черкас селі Мошни. Місцева влада не давала жодного дозвільного документу на будівництво цих об’єктів, а також на момент реєстрації не видавала жодного документу власнику об’єктів на право користування земельними ділянками. 

Компанія, яка здійснила реєстрацію цих об’єктів – товариство “Хотей-торг”. Станом на початок 2023 року серед його бенефіціарів числилася Катерина Геращенко – рідна сестра дружини Черкаського міського голови Анатолія Бондаренка Валерії Бондаренко. Втім після уваги ЗМІ до цього підприємства і відповідних реєстраційних дій Геращенко вийшла із складу засновників, де її замінила пенсіонерка Наталія Пелипась. 

Інформації про персону Пелипась немає у публічному доступі, разом з тим серед її нечисельних друзів у нині забороненій соціальній мережі “однокласники” вже згадана вище дружина міського голови Черкас Валерія Бондаренко. У телефонній розмові із журналістами Пелипась також не стала коментувати, як саме набула у власність частку у товаристві “Хотей-торг”. 

Нині міська рада Черкас активно через суди намагається скасувати реєстрацію низки подібних об’єктів-самобудів, зокрема вона судиться із “тезкою” товариства “Хотей-торг” – підприємством з аналогічною назвою. Директором і товариства “Хотей-торгі” і підприємства “Хотей-торг” є Володимир Крітевич, крім того, він входить і до числа засновників обох підприємств. Та попри увагу чиновників до однієї компанії Крітевича, майно іншої, причетної до родини міського голови Черкас компанії цього ж бізнесмена, залишається поза увагою, а його “легалізація” знаходить підтримку серед депутатів Черкаської міської ради.

Відповідно до протоколу засідання місцевої ради, за рішення про передачу товариству “Хотей-торг” трьох земельних ділянок проголосувало 23 депутати Черкаської міської ради. Серед тих, хто голосував представники усіх фракцій, окрім партії “Голос”. Зокрема, 7 представників фракції “За майбутнє”, 6 “Слуг народу”, по 4 представники від фракції “Батьківщина” та “Черкащани”, а також двоє із семи представників фракції “Європейська солідарність”. Таким чином вдалося зібрати належну кількість голосів.

Залиште відповідь