Аульський водовід передумав купувати за 179 мільйонів генератори у фірми, яку використовували як “прокладку” на Великому будівництві Дніпропетровщини
30.05.2023   //   71 Переглядів

18 травня комунальне підприємство Дніпропетровської обласної ради «Аульський водовід» за взаємною згодою сторін розірвало три договори з ТОВ «Кірміком» на придбання генераторів. Загальна вартість обладнання складала 179,06 млн. грн.

Інформація про закупівлі міститься в системі Прозорро.

Звіти про ці закупівлі були опубліковані на “Прозорро” ще 9 травня. Ціни на куплені генератори «Аульський водовід» приховав. Інформація щодо гарантійних умов в укладених угодах була відсутня. Місце поставки товару: комплекс будівель та споруд № 2 в смт Аули Дніпропетровської області. Строк поставки не пізніше  15 грудня 2023 року.

Усього замовником було укладено три прямі угоди:

На 165 млн. 758 тис. 676 грн.

  • генератор 1020 KVA DOOSAN ALIMAR OTOMATIK 3P KOREA 800кВт – 8 шт.
  • генератор GENMARK DFG/640 FOR 512 кВт Dongfeng Engine – 9 шт.

На 6 млн. 390 тис. 964 грн.

  • генератор GENMARK DFG/640 FOR 512 кВт Dongfeng Engine – 1 шт.
  • генератор GENMARK YND/45 FOR 35кВт YND Engine – 2 шт.

На 6 млн. 910 тис. 964 грн.

  • генератор GENMARK DFG/640 FOR 512 кВт Dongfeng Engine – 1 шт.
  • генератор GENMARK YND/45 FOR 35кВт YND Engine – 3 шт.

Компанія Genmark – виробник генераторних установок з Нідерландів. Doosan Portable Power – американський виробник повітряних компресорів, генераторів, освітлювальних веж та іншого обладнання. В Україні генератори цих виробників не розповсюджені. 

Вже 14 травня одна з закупівель потрапила в огляд топ-тендерів тижня на сайті Наші Гроші. Через кілька днів всі три договори були розірвані. Нових закупівель генераторів Аульський водовід» ще не оголошував. 

ТОВ «Кірміком» засновано в липні 2019 року в Дніпрі. Власник та керівник фірми Станіслав Філіп.  За даними аналітичної платформи YouControl, статутний капітал компанії 50 тис грн. На Прозорро весь цей час компанія фактично не працювала. Лише в 2020 році у неї напряму купував будівельні матеріали КЗ Спортивний комбінат “Прометей” Кам’янської міської ради та мобільні пластикові огорожі КП «Теплоенерго» з Дніпра.

Основні угоди та розрахунки ТОВ «Кірміком» проходили повз бюджетну сферу. За даними розслідування сайту Наші Гроші, ТОВ «Кірміком» – це фірма-прокладка, яку використовували куратори «Великого будівництва» на Дніпропетровщині. Компанія купувала асфальт та інші будматеріали у виробників ТОВ «Криничанський асфальтобетонний комбінат» або ТОВ «Царичанський асфальтобетонний комбінат» (АБК) по ринковим цінам. Далі ТОВ «Кірміком» перепродувала асфальт та будматерали головному підряднику Велбуда ТОВ «Будінвест інжиніринг», задираючи ціни в 1,5-2,5 рази дорожче.

Залиште відповідь