Криворізькі охоронці за час війни купили автівок на 6 мільйонів – з них чотири позашляховика
27.05.2023   //   57 Переглядів

Криворізький міський відділ Управління поліції охорони в Дніпропетровській області прозвітував про три минулорічні закупівлі транспортних засобів на 3,7 млн. грн. Ще три позашляховика на суму 2,3 млн. грн. придбають найближчим часом.

Закупівлі проведені в квітні та травні 2022 року без використання електронної системи за процедурою «оборонна закупівля».

Замовник міг не повідомляти про них взагалі до кінця воєнного стану. Однак завдяки закону про розкриття цін військових закупівель, який був прийнятий після скандалу з закупівлями харчів Міноборони, замовників змусили звітувати про «оборонні» таємниці вже зараз.

Тому криворізькі охоронці мусили розкрити придбання автівок:

Загалом, на транспортні засоби криворізький міський відділ Управління поліції охорони в Дніпропетровській області в квітні та травні 2022 року витратив 3,7 млн. грн. І, якщо придбання «робочих конячок» охоронців Renault Logan є зрозумілим, то доцільність придбання в розпал війни кросоверу Mitsubishi Outlander та мікроавтобусу підвищеного комфорту на базі Hyundai H350 -​ під великим питанням.

Обидві вінницькі компанії зареєстровані за адресою село Вінницькі Хутори,
Немирівське шосе, буд. 94А. За даними аналітичної платформи YouControl, фірми належать до групи “Укрпромінвест”, ключовими  особами якої є 5-й президент України Петро Порошенко та його син Олексій Порошенко.

Вже в травні 2023 році криворізький міський відділ Управління поліції охорони в Дніпропетровській області повідомив про намір підписати договір на 2,3 млн. грн. на придбання ще трьох легкових автомобілів Renault Duster. 

Продавець ТОВ «Нара-авто» був єдиним учасником закупівлі, яку замовник провів за процедурою «відкриті торги з особливостями». Вартість одного позашляховика Renault Duster 760,7 тис. грн.

ТОВ «Нара-авто» зареєстровано у Кривому Розі з 1999 року. За даними аналітичної платформи YouControl, власниці компанії Ганна Лаврешина та Наталя Євсюкова – це доньки ексмера Кривого Рогу та колишнього нардепа від Партії регіонів Юрія Любоненка. Директором ТОВ «Нара-авто» вказаний Олександр Євсюков, чоловік Наталії Євсюкової.

Серед перших засновників ТОВ «Нара-авто» був Олексій Бурік який у 2010-2013 роках працював у Дніпрі в Департаменті ЖКГ та будівництва, дійшовши до посади директора. Саме в цей час Дніпропетровську обласну держадміністрацію і очолював Олександр Вілкул. В 2013 року на цій посаді його змінив однопартієць Дмитро Колесніков та призначив Олексія Буріка своїм заступником.

Крім того, серед співзасновників «Нара-Авто» була Надія Любоненко – дружина Юрія Любоненка.

Наталія Євсюкова та Ганна Лаврешина разом володіють сервісом оплати комунальних платежів Кривого Рогу ТОВ «Нова-ком», автосалоном ТОВ «Авто Кривбасс Сервіс» та готельно-ресторанним бізнесом ТОВ «Паркі», відомим у Кривому Розі як Park House. 

На Євсюкову записана третина криворізького сміттєвого монополіста ТОВ «Екоспецтранс», а на Лаврешину – третина криворізького дорожного монополіста ТОВ «Весташляхбуд».  В обох компаніях ще однією третиною володіє Едері Менахем Мендель – син головного рабина Кривого Рогу та близького друга родини Вілкулів Лірона Едері.

В травні 2023 року у ТОВ «Нара-авто» скупився виконавчий комітет П’ятихатської міської ради Кам’янського району Дніпропетровської області, який придбав за 1,45 млн. грн. позашляховик Renault Koleos. 

Залиште відповідь