Департамент соцполітики Кривого Рогу оскаржує в суді висновок Держаудитслужби про закупівлю коштовної тушонки на 30 мільйонів
26.05.2023   //   123 Переглядів

Департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради звернувся до суду, щоб скасувати висновок аудиторів від 04.04.2023 про результати моніторингу процедури закупівлі тушонки на 30,03 млн грн. Чиновники не можуть розірвати договір із продавцем, бо всю партію консервів вже оплатили та роздали людям. 

Інформація про це міститься в Реєстрі судових рішень

В січні 2023 року департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради купив на 30 млн. грн. свинину тушковану «Вербена» в жерстяних банках вагою по 525 грамів кожна. Продавцем консервів виявився ФОП Ігор Трофимовч, який за сумісництвом є власником підприємства, яке цю тушонку виробляє. І якщо для криворіжців банка тушонки коштувала 113,32 грн., то для інших покупців м’ясні консерви виробництва ТОВ «Вербена» продавалися вдвічі дешевше. Про це Наші Гроші.Регіон написали тут. 

30-мільйонною закупівлею зацікавилися в Державній аудиторській службі України і 10 березня розпочали її моніторинг. Аудитори затребували у замовника інформацію та відповідні документи, на підставі яких ним було здійснено обґрунтування розміру бюджетних призначень (витрат), технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.

Під час моніторингу аудитори проаналізували отримані документи та підтвердили наявність порушення. І це було не завищення ціни на м’ясні консерви, а процедурні моменти розгляду тендерної пропозиції переможця. 

У висновку Держаудитслужби зазначено, що замовник встановив вимоги до учасника щодо надання у складі своєї пропозиції копій діючих сертифікатів: 22000:2019 «Системи управління безпечністю харчових продуктів» та ISO 9001:2015 «Системи управління якістю» зі сферою акредитації щодо виробництва консервів м’ясних, які видані виробнику запропонованого товару та які чинні протягом усього строку поставки товару. Згідно тендерної документації, строк поставки товару – до 31.12.2023, і протягом цього строку товар має постачатися окремими партіями за заявками замовника.

ФОП Ігор  Трофимович в складі тендерної пропозиції надав копію сертифікату 22000:2019 «Системи управління безпечністю харчових продуктів», який дійсний до 07.10.2023 та копію сертифікату ISO 9001:2015 «Системи управління якістю», який дійсний до 12.11.2023. Це і стало порушенням вимог тендерної документації, які встановив сам замовник. Департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради повинен  був відхилити пропозицію ФОП Ігор  Трофимович як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Всупереч цьому чиновники визначили його переможцем та уклали з ним договір.

4 квітня Державна аудиторська служба України зобов’язала департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом розірвання договору та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.

На що криворізькі чиновники повідомили, що із висновком аудиторів вони не погоджуються. Усунути причини виявлених порушень можливості немає, розірвати договір неможливо, бо товар вони оплатили, а всю тушенку вже роздали. І взагалі департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради має намір оскаржити цей висновок у судовому порядку. Справа №160/8336/23 про скасування висновку Держаудитслужби слухається в Дніпропетровському окружному адміністративному суді. 

До розгляду справи позивач залучив продавця та власника виробництва тушенки Игоря Трофимовича. Чоловік повинен підтвердити, що на момент складення оскаржуваного висновку договір із ним виконаний повністю. У зв`язку з цим, позивач просить суд при ухваленні рішення врахувати вказані обставини, а також позивач вважає, що вимога відповідача про розірвання договору не містить правового підґрунтя, що в свою чергу матиме вкрай негативні наслідки для сторін. Розгляд адміністративної справи здійснюватиметься одноособово суддею Кучугурною Н.В. в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Залиште відповідь