Суд призначив умовний термін харків’янину, який за 20 тисяч «став інвалідом», намагаючись виїхати за кордон
25.05.2023   //   104 Переглядів

На Волині до двох років обмеження волі з роком іспитового терміну засудили чоловіка призовного віку, який через месенджер «Telegram» за 20 тис грн. купив собі підроблене пенсійне посвідчення з другою групою інвалідності.

Про це пишуть Юлія Шульга та Юрій Горбач у «Силі правди» з посиланням на вирок Любомльського райсуду Волинської області від 10 травня.

Ще в лютому харків’янин Станіслав Дубовік в Телеграмі зв’язався з особою, яку слідство не встановило, і домовився про виготовлення на своє ім’я пенсійного посвідчення, яке б дало йому можливість виїхати з України. Для цього він поділився своїми персональними даними і фото.

Використовуючи загальнодоступні шаблони з інтернету анонім з Телеграму на комп’ютері виготовив пенсійне посвідчення на ім’я Дубовіка датоване 2019-м роком. В документі харків’янину «присвоїли» інвалідність 2-ї групи через загальне захворювання. Завірили підробку печаткою «Пенсійний фонд України» та підробленим підписом керівника установи.

В кінці лютого на станції метро «Палац спорту» в Харкові замовник отримав свій «документ» і заплатив за нього 20 тисяч гривень.

8-го квітня чоловік спробував виїхати до Польщі через пункт пропуску «Ягодин», але прикордонники розпізнали підробку. На чоловіка відкрили кримінал за пособництво і підробку документів.

Чоловік визнав свою провину та уклав угоду зі слідством. В підсумку Любомльський районний суд засудив його до двох років обмеження волі зі встановленням одного року іспитового терміну. Тобто, якщо чоловік впродовж року не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки, то буде звільнений від покарання.

 

Залиште відповідь