Суд оштрафував на 17 тисяч бізнесмена, який намагався покинути країну за допомогою системи “Шлях”
22.05.2023   //   61 Переглядів

17 травня Глибоцький районний суд Чернівецької області присудив штраф  вінницькому бізнесмену, який намагався підкупити прикордонників, коли покидав Україну за допомогою системи “Шлях”.

Відповідна інформація міститься у реєстрі судових рішень.

Як йдеться із матеріалів справи, 22 грудня підсудний намагався покинути територію України на пункту пропуску “Парубне”. Для цього його дані були внесені до системи “Шлях”, як водія вантажного фургону. Разом з тим, на пункт пропуску чоловік прибув на автомобілі “Lexus”, що належав його дружині. Таку невідповідність він спробував пояснити тим, що фургон, на якому він мав покинути державу, поламався і він не думав, що це може бути проблемою, хоча знав, що покидати межі України мав саме на тій автівці, яка зазначена у системі “Шлях”. Під’їхавши до пункту пропуску, він передав прикордоннику власні документи, зокрема паспорт, у якому знаходилися 100 євро. Саме ці кошти були оцінені правоохоронцями як хабар, втім підсудний заявляє, що вони там опинилися випадково. 

Разом з тим, свідок – інспекторка прикордонної служби, яку безпосередньо намагалися підкупити, розповіла, що чоловік у ході спілкування з нею не заперечував той факт, що кошти – це ймовірний хабар, аби він безперешкодно покинув межі України. Їй він повідомив, що нібито їде продемонструвати іноземним партнерам зразки олії. 

Врахувавши покази сторін та вивчивши матеріали справи, суд визнав чоловіка винним у спробі підкупу та виніс вирок у вигляді штрафу, розміром 17 тисяч гривень. 

  Засудженим є бізнесмен із Вінниці Сергій Варнава, підприємства якого займаються виготовленням та продажем сільгоспродукції. 

Залиште відповідь