Суд дав сільській бухгалтерці три роки в’язниці за виплату собі 77 тисяч “премій”
22.05.2023   //   60 Переглядів

Миколаївський районний суд на Одещині виніс вирок у справі колишньої бухгалтерки одного з сільських відділів освіти. Жінку обвинувачували у привласнені бюджетних коштів. Вона отримала реальне покарання. Інформація про це міститься у реєстрі судових рішень.

Відповідно до вироку суду, жінка з січня 2021 року обіймала посаду головного бухгалтера відділу освіти Стрюківської сільської ради на Одещині. Окрім безпосередньо функції бухгалтера, вона також займалася і проведенням тендерних процедур та публічних закупівель місцевими чиновниками, що називала “хобі”. Жінка не суміщала посади, відповідно мала отримувати по дві виплати заробітньої плати на місяць – аванс в середині місяця та остаточний розрахунок по його завершенні. Разом з тим, бухгалтерка, до обов’язків якої входило складання відповідних зарплатних відомостей, отримувало по 4-6 виплат на місяць. За версією правоохоронців, належних підстав для цього не було. Всього їй інкримінують виплату самій собі майже 80 тисяч гривень.

Ці порушення були виявлені керівницею відділу освіти, коли їй влітку 2021 року зателефонували із банку та повідомили про те, що сума коштів, яку замовили освітяни у казначействі, та яка мала бути перерахована на рахунки працівників, різняться на 10 тисяч гривень. Жінка стала перевіряти інформацію та попросила надати роз’яснення у підсудної бухгалтерки. Та з початку спробувала ввести чиновницю в оману, надавши сфальшовані виписки з банку, втім її було викрито, а про розбіжності повідомлено у правоохоронні органи.

Свою провину жінка не визнала та пояснювала всі факти розбіжностей різними помилками та неточностями. Зокрема вона нібито отримувала кошти, які згодом повертала на рахунок освітян як помилково перераховані.

Втім суд порахував її провину абсолютно доведеною та присудив жінці покарання у вигляді обмеження волі, терміном на три роки та позбавив права обіймати адміністративні посади на такий же період. Крім того, вже екс-бухгалтерка має компенсувати збитки розміром у 77 тисяч гривень. 

 

Залиште відповідь