Вінницькі “ковбасники” з “чорного списку” АМКУ заплатять 432 тисячі за прострочення штрафу
20.05.2023   //   128 Переглядів

Господарський суд Вінницької області задовольнив позов Південно-західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України стягнувши з ТОВ “Ковінько-Ковбаси” 432,2 тис грн пені за прострочену оплату штрафу. Відповідне рішення було оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень 18-го травня поточного року. 

В обґрунтування заявлених позовних вимог антимонопольники вказали на несплату відповідачем в добровільному порядку у визначений строк суми штрафу, накладену відповідно до рішення АМКУ від 27.10.2021 №72/53-р/к. Тоді  ТОВ “Ковінько-Ковбаси” та ТВО “Лучанка Люкс” були визнані винними у антиконкурентних узгоджених діях, що призвели до сповторення результатів 8-ми закупівель продуктів харчування. За вказані дії “Ковінько-Ковбаси” отримали сукупно штраф у розмірі 432,2 тис грн. Однак не погодились з рішенням АМКУ та подали до суду. 

Власне на цей судовий процес “ковбасники” посилались і в судовому спорі щодо сплати пені. Мовляв мали право на оскарження, а оскільки суди тримали, то й необхідність оплати штрафних санкцій стояла на паузі.

У свою чергу АМКУ роз’яснило свої позовні вимоги наступним чином. Строк, протягом якого відповідач зобов’язаний був сплатити штраф за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, розпочався 12 листопада 2021 року і закінчився 12 січня 2022 року. У проміжку цього періоду, а саме 20 грудня 2021 року “Ковінько-Ковбаси” дійсно звернулось з позовною заявою до господарського суду Хмельницької області про скасування рішення АМКУ про накладення штрафу.

Ухвалою господарського суду від 24 грудня 2021 було відкрито провадження у справі, а рішенням від 25 березня 2022 року у позові відмовлено.

Далі 22 квітня 2022 року відповідач звернувся з апеляційною скаргою до Північно-західного апеляційного господарського суду. Той ухвалою від 23 травня 2022 року відкрив апеляційне провадження, а постановою від 08 червня 2022 лишив апеляційну скаргу без задоволення. І лише 28-го червня “Ковінько-Ковбаси” все ж оплатили накладений на них штраф.

З цією хронологією АМКУ погоджується, однак зауважує, що між судами, а також  остаточним рішенням апеляційного суду до моменту оплати загалом було прострочено 76 днів днів сплати штрафу. Влане їх і має оплатити “Ковінько-Ковбаси” з розрахунку 1,5% від суми штрафу за кожен день прострочення. Всього розмір пені нарахували на 492,71 тис грн, однак оскільки законодавство про захист економічної конкуренції обмежує пеню розміром штрафу, було вирішено витребувати сплату 432,2 тис грн.

Врахувавши аргументи сторін та вивчивши всі обставини справи суд прийняв рішення задовольнити позов Південно-західного міжобласного територіального відділення АМКУ та зобов’язати ТОВ “Ковінько-Ковбаси” сплатити на користь антимонопольників 432,2 тис грн пені.

Власниками ТОВ “Ковінько-Ковбаси” вказані Жанна Шевченко та Сергій Ковінько. Останньому також належать ТОВ “К-трейд ЛТД”, ТОВ “Оксимфест” і ТОВ “Автоцентр “Дакар”. 

Залиште відповідь