Суд на 80 тисяч оштрафував жінку, яка за $2,5 тисячі оформила фальшиву інвалідність, щоб вивезти сина закордон
15.05.2023   //   90 Переглядів

3 травня Калуський  міськрайонний  суд  Івано-Франківської  області призначив штраф у розмірі 80,07 тис грн. мешканці Калуша, яка оформила собі фальшиву інвалідність, щоб вивезти сина закордон.

Про це пише місцеве видання «Репортер» з посиланням на вирок суду.

Згідно з матеріалами справи, з грудня 2021 по липень 2022 р. підсудна перебувала закордоном. Тоді в неї і виник умисел вивезти з України сина – мешканця міста Калуш, який підпадав під мобілізацію.

Тож у липні 2022 року вона повернулася в Калуш і стала шукати можливі варіанти. А точніше – співучасників з числа осіб, які працюють в органах місцевого самоврядування та в медичних закладах. Аби ті за певну грошову винагороду посприяли їй будь-якими засобами.

13 липня вона вступила у змову з керівником одного із відділів Калуської міської ради та завідувачем хірургічного відділення поліклінічного відділення, лікарем-хірургом КНП «Калуська міська лікарня».

Відповідно до розробленого плану, жінка платила 2 500 доларів США, а спільники «повинні були виготовити та сприяти погодженню експертними комісіями медичної документації, із внесенням туди завідомо неправдивих відомостей про лікування останньої та діагнози її захворювання, що стануть підставою для встановлення їй комісією медико-соціальної експертизи ІІ групи інвалідності».

Надалі  інвалідність матері давала можливість переправити через державний кордон сина, як супроводжуючого особи із інвалідністю.

У результаті жінка таки отримала інвалідність ІІ групи  та 17 жовтня спробувала рейсовим автобусом разом з сином перетнути державний кордон.

При проходженні паспортного контролю вони були затримані працівниками правоохоронних органів.

Підсудна уклала угоду про визнання винуватості з обласною прокуратурою.

Їй призначили покарання у розмірі 80 070 грн., з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади і місцевого самоврядування, підприємствах, установах, організаціях державної чи комунальної форми власності на строк три роки.

Матеріали щодо інших фігурантів цієї справи виокремлені в окремі провадження.

 

Залиште відповідь