Криворізький постачальник тепла через суд вибив борги з приватного підприємства
15.05.2023   //   54 Переглядів

 Господарський суд Дніпропетровської області змусив виплатити борги за теплоенергію ПрАТ «Суха балка», а також переахував та зменшив суми штрафних санкцій.

Про це повідомляється в Реєстрі судових рішень.

В січні 2023 року АО “Криворізька теплоцентраль” звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом до ПрАТ «Суха балка», яким просить стягнути з гірничодобувної компанії заборгованість за теплопостачання у розмірі 12,5 млн. грн. В цю суму входить основний борг у розмірі 7,7 млн. грн., а також 4,8 млн. грн. пені, штрафи та інфляційні витрати.

Позивач повідомив, що за умовами договору, позивач у січні-березні 2022 року поставив відповідачу теплову енергію на загальну суму 13,2 млн. грн. ПрАТ «Суха балка» частково розрахувалося із теплогенеруючою компанією. Станом на час звернення позивача з позовом до суду (відмітка пошти 24.01.2023) залишилася несплаченою заборгованість у сумі 7,7 млн. грн. Як зазначено в судовому документі, тариф на постачання теплової енергії з 01.01.2011 складає 844,82 грн за 1 Гкал з ПДВ.

Вже після звернення позивача з позовом до суду та відкриття провадження у справі, відповідач повністю перерахував основну суму боргу. ПрАТ «Суха балка» намагалося посилатися на форс-мажорні обставини, зокрема, військову агресію Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану, що б слугувало доказом звільнення відповідача від відповідальності за порушення зобов’язання за договором. Проте такі обставини мають засвідчуватися спеціальним сертифікатом Торгово-промислової палати України, а відповідач такого документу суду не надав.

Щодо сплати пені, штрафу та інфляційних витрат, то суд перерахував та зменшив цю цифру на 1,5 млн. грн. – з 4,8 млн. грн. до 3,37 млн. грн. Також суд вирішив, що оскільки відповідач сплатив заборгованість, то предмет спору відсутній, а провадження можна закрити.

Позов був задоволений частково. ПрАТ «Суха балка» має доплатити АО “Криворізька теплоцентраль” 3,37 млн. грн.

За даними  аналітичної платформи YouControl, ПрАТ «Суха балка» входить до групи компаній Девелопмент Констракшн Холдинг. Власником і президентом групи DCH є бізнесмен Олександр Ярославський. ПрАТ «Суха балка» займається видобутком залізної руди. 

 

Залиште відповідь