У Вінниці присудили штраф майору, який вимагав хабаря за проходження комісії ВЛК
13.05.2023   //   75 Переглядів

Вінницький міський суд Вінницької області визнав винними майора медичної служби в отриманні 3 тисяч доларів неправомірної вигоди за зловживання впливом.

Про це йдеться у вироку суду від 5 травня.

Згідно з матеріалами справи, влітку 2022 року солдат, який був звільнений зі служби за станом здоров’я, прибув до Військово-медичного клінічного центру для проходження військово лікарської комісії (ВЛК). Там він зустрів раніше знайомого майора медичної служби.

Майор запропонував солдату допомогу у розв’язанні питання щодо непридатності проходження військової служби. Заявив, що може вплинути на посадовця Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи, з яким перебуває у товариських стосунках, аби солдату присвоїли третю групу інвалідності. За свої «послуги» вимагав 3 тисячі доларів і наполягав, що безплатно комісія не присвоїть йому групу інвалідності.

Солдат звернувся до правоохоронних органів та був залучений до співробітництва. Слідство зафіксувало три епізоди передачі коштів та затримала майора.

Обвинувачений на суді провину визнав та розкаявся. Суд визнав його винним за ч. 2 ст. 369-2 КК України – одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою та призначив покарання у вигляді штрафу 68 тис. грн. Водночас суд повернув йому заставу у 215 тис. грн, яку той вносив як альтернативний триманню під вартою запобіжний захід.

Залиште відповідь